גורמי הצלחה בעסק שיווק רשתי גלובלי

שיווק

גורמי הצלחה

כיצד לגלות את האהבה, החדשנות והכושר היזמי הנדרש בעסק שיווק רשתי גלובלי

קָדִימָה

לכל מי שספק תקווה – זה בשבילכם!

בואו נתחיל. לפני כמה שבועות קצרים, ללא ידיעתי, הייתה לי הזכות לפגוש מישהו במטוס לכיוון אדלייד, אוסטרליה; שיוביל אותי לנתיב מרגש של גילוי. פטפטנו לרגע בחלק האחורי של המטוס בדרכי חזרה מנאדי, פיג’י; בפגישה מקרית בה הייתי אומר ‘כן’, הייתי רוצה לשמוע עוד על המודל העסקי שביסס את החופש הפיננסי וההצלחה שלה לאחרונה (עוד יבוא על המפגש הזה עם ראיון בפרקים המאוחרים).

להוט לקדם את הידע שלי, ביליתי את 4 השבועות הבאים במחקר של התעשייה, הארגון, האנשים שמאחוריו והרצפים והתהליכים לעושר שלהם. עקומת הלמידה הייתה אקספוננציאלית – וזו ההשתקפות שלי. בנקודת זמן זו השלמתי במקרה את פרויקט המחקר האחרון שלי ב-MBA באדלייד, אז ניצלתי את ההזדמנות לחקור את הדיון שלה איתי לעומק ולהעביר את המסר לעוקבים שלי מנקודת מבט מלומדת אוסטרלית. לא היה לי מושג על התעשייה, אם כי שמועות קטנות פה ושם כדי להשלים את המחקר הראשוני המקוון, המוטה והמאכזב משהו. לא מצאתי שום דבר חיובי אבל כמו עולם תחתון שאף אחד לא באמת ידע עליו – זה סיקרן אותי כי הרגשתי שמשהו נכון.

למעוז העושר היה ניחוח באוויר. זה יכול להיות המפלט האחרון שלה – חשבתי. הייתי צריך ליצור תרגיל פעולה מיידי כדי לקדם תנועת מלקחיים אל העניין המתפתח הזה. זה היה עכשיו או לעולם לא. לא הייתי בטוח אם זה היה העיתוי או ההזדמנות – בכל זאת הדבר הנכון לעשות היה לקפוץ קודם ולשאול שאלות אחר כך. זה החלק המאוחר של אותה משוואה מהירה שהתרחשה במוחי היזמי. הסקרנות המחנכת הזו מנקודת מבט מלומדת אוסטרלית חיה כעת במילים שתרגישו וכאשר אנו עוברים יחד את המסע; לקראת בריאות, עושר, חיים נהדרים עם מערכות יחסים מפוארות והכי חשוב ללמוד על הסיכויים לזרוח בצעירים לאורך ההרפתקה. ההארה הזו הייתה ההתחלה שלי לתוך תעשייה חדשה ומתפתחת. דרך חדשה נחצבה ואתה עשוי להרגיש את הרגעים משתנים סביב החוויות או הפנטזיות האישיות שלך. צללתי מיד לתוך הספרים ואל ספריית בית הספר; החיפוש אחר גוש הזהב החל. שורה אחר שורה, מילה במילה, לנתח את המידע ולכבד את ההתנגדויות בהכרת תודה. התקווה שלי היא שהידע הזה יעזור למתחילים מתחילים הדומים לי, לעשות את הצעד הבא המסקרן הזה לקראת לקיחת סיכונים מחושבת, צמיחה והכי חשוב, גילוי עצמי באמצעות העובדות.

אני מקווה שתשיג קצת ערך עסקי במחקר שלי ושערך זה מעורר בך השראה ליצור החלטות משלך בבוא הזמן שלך להתקרב לגורל שלך!

בהכרת תודה ותודה.

דוד.

פרק 1

מבוא לשיווק רשתי

שיווק רשתי, שיווק רב-שכבתי, מכירה ישירה, שיווק הפניות, מכירת פירמידות וכו’, השמות אינסופיים. לצורך הפשטות אנו נקפיד על מודל עסקי זה פשוט כשיווק רשתי לצורך קלות ניווט והבנה לאורך הספר. כל השמות הללו; פשוט ממחיש אסטרטגיית שיווק ייחודית למכירת מוצרים או שירותים, כאשר ההכנסות של חברת הרשת נגזרות מכוח אדם שאינו בשכר המוכר את מוצרי החברה או השירותים. מערכת די פשוטה – פשוט הפכה להיות מסובכת כדי לבלבל את המתחיל המתחיל כמוני.

1.1 היסטוריה – איך זה התחיל?

במקרה למען האמת. כך הולך הסיפור והכל מתחיל ברעיון גאוני שהמשגה בשנת 1930 על ידי אדם בשם קרל רנבורג. קארל היה איש עסקים אמריקאי שחי בסין בין 1917 ל-1927. קארל ראה את היתרונות של שימוש בתוספי מזון בתזונה שיכולים להועיל לבריאות האדם. על פי פרסומי Amway, המחקר של קארל הפך ל”הזדמנות מספקת לבחון מקרוב את ההשפעות של תזונה לא מספקת”. עם הידע שהשיג בספרות התזונתית, הוא החל לדמיין תוסף תזונה שיסייע לתפקוד תקין של הגוף בכל סוג של דיאטה. לאחר מכן החליט קארל לחזור לאמריקה כדי להקים חברה משלו מתוך לימודיו בסין. הוא הקים את החברה שלו בשם The California Vitamin Company. בשנת 1939, הוא שינה את שמה של החברה ל- Nutrilite. קארל ניצל את חבריו כדי למכור את הוויטמינים, אבל בהתחלה הדברים נראו מאכזבים. הוויטמינים הצטברו על המדפים, ללא שימוש ונשכחו. זה היה שובר לב עבור קארל. עד שנדלק במוחו רעיון, לפתח סוג של מכירה על ידי יידוע אנשים על המוצר. הוא חלק את הוויטמינים ליותר מחבריו, לחברים של חבריו וכן הלאה. אתה יכול לראות לאן זה הולך נכון? עלא

s – שיווק רשתי נולד!

המודל העסקי צמח עוד יותר כאשר ג’יי ואן אנדל וריץ’ דבוס הפכו למפיצים של המוצרים של קארל. השלושה הבחינו בעלייה פנומנלית במכירות. KABOOM…!! שיווק רשתי שוחרר לעולם. מאוחר יותר הם הקימו חברה מתחרה (כי תחרות טובה בכלכלה קפיטליסטית) בשם Amway והם גם קנו גרעין שליטה ב-Nutrilite בשנת 1972. בשנת 1994, Amway לקחה על עצמה את הבעלות המלאה והיא אחת מחברות השיווק הרשתי הגדולות בארץ. העולם היום.

1.2 איך הם מקבלים תשלום?

ככל שהעולם העסקי מתחדש ומשבש, תוכניות התגמול לשיווק רשתי מתפתחות כדי למשוך מתגייסים ולקוחות חדשים. זוהי אסטרטגיה פשוטה מאוד להתרחבות כדי לנצל את נתח השוק הזמין. זה שונה עבור כל חברת שיווק רשתי בדיוק כפי שיש משכורות שונות עבור תאגידים שונים. אולם הנפוצה ביותר היא העמלה המבוססת על שני אפיקי ההכנסה. ניתן לשלם את הזרם הראשון של פיצויים מעמלות של מכירת מוצרים. ניתן לשלם את זרם הפיצוי השני מעמלות המבוססות על גיוס מפיצים בעלי דעות דומות. גובה הפיצוי משתנה בין חברות שיווק רשתי. הייתי צריך ללמוד כל חברה בעולם כדי להבין את זה – לחילופין אני יכול ללמוד את סיפורי ההצלחה כי הצלחה תמיד משאירה רמזים – בתוצאות.

פרק 2

דוגמאות דמוגרפיות

בואו נסתכל על כמה דוגמאות מהירות של האנשים שראו את ההזדמנות ועשו את הקפיצה. כאן אנו עדים לסיפורים המדהימים של אנשים שונים שטעמו את פרי ההצלחה לאחרונה בשיווק רשתי – והפכו לעשירים בצורה פנומנלית.

2.1 מורה

שרה רובינס תמיד חלמה להיות מורה. אז היא הפכה לאחת. היא חשבה שהיא יכולה לקבל את כל מה שהיא רוצה עם תיאבון בלתי מוגבל לצמיחה והתפתחות אישית מתמשכת. עם זאת, הכלכלה נתקעה בארה”ב של A, ומאתגרת את מחשבותיה על הכלכלה.

היא שמעה על מוצרי Rodan & Fields. לאחר מכן היא החליטה להצטרף כדי שתוכל להרוויח הכנסה נוספת ולהרחיב את ההתפתחות האישית שלה במקביל. באופן בלתי צפוי, עם המטרה הראשונית שלה להרוויח רק קצת הכנסה נוספת, היא הרוויחה יותר ממה שחשבה, אפילו יותר כמורה. הקריירה שלה בשיווק רשתי גדלה והיא החליטה להתמקד בה ולא בקריירת ההוראה שלה. היא הרוויחה שש ספרות בגיל צעיר מאוד. היא הצטרפה למועדון המיליונרים והפכה למפיצה הראשונה שנכנסה להיכל התהילה של רודן אנד פילדס. שרה ממשיכה לחנך אנשים על היתרונות של שיווק רשתי ועל היתרונות של עושרה באמצעות הסגנון החינוכי הייחודי שלה.

2.2 כותב

אריק וור, סופר רגיל בילה 30 שנה בעבודה בשיווק רשתי ברגע שראה את האור. הוא בילה את רוב 30 שנותיו כמפיץ ובסופו של דבר הפך לנשיא חברת הנטוורקינג שלו – The People’s Network. לאחר מכן החליט לפרוש כמפיץ והמשיך את דרכו בשיווק רשתי כמאמן ועזר לטירוני שיווק רשתי, בארגון מצגות מכירות. לאחר מכן הוא כתב את ‘Go Pro – 7 Steps to Becoming a Network Marketing Professional’ ב-2013, כדי להגיע וללמד עוד שואפים לשיווק רשתי. הוא נמכר ביותר מ-1.5 מיליון עותקים ונמצא בשש רשימות רבי המכר באמזון.

2.3 אם חד הורית

דונה ג’ונסון היא דוגמה לנס שיווק רשתי. אמא חד הורית שלא היה לה כלום לפני שהתחילה בשיווק רשתי. אין תואר אקדמי – רק מאמן שחייה רגיל בעיירה אמריקאית קטנה. עם הנחישות שלה להצליח, היא מרוויחה כעת יותר ממיליון דולר בשנה והיא המובילה באחת מחברות השיווק הרשתי המובילות, ארבון. כעת היא אחת המרוויחות הגדולות ביותר בשיווק רשתי ויש לה עסק לינה וארוחת בוקר בג’מייקה בין מיזמים יזמיים אחרים.

2.4 עובד ממשלתי

רבקה סיימון היא אם צנועה שגדלה באחד הפרברים הקשים ביותר של אדלייד. היא נזכרת איך היא הייתה נוסעת לעבודה כל יום ויושבת בעבודה שולחנית חסרת השראה, בידיעה עמוק בפנים שהיא מסוגלת ליותר. היום היא בונה אתר נופש משלה באי אקזוטי בדרום האוקיינוס ​​השקט – שלוש שנים בלבד אחרי שהתחילה בשיווק רשתי. עוד על סיפור ההשראה של רבקה בהמשך הספר.

פרק 3

המהפכה הנשית

לפני 40 שנה, כשהעצמת הנשים המריאה, רבים אהבו את עצמאותם החדשה וההזדמנות להתלבש בחליפה ולנסוע למשרד פינתי מוערך. דברים השתנו מאוד מאז שנות ה-70 וה-80, היום היא שמחה באותה מידה ללבוש מכנסי יוגה נוחים ולדלג לגמרי על הנסיעה למשרד. במקום לסבול סטיגמה שלילית במשרד ותקרות זכוכית, נשים מודרניות הולכות לעבר ההזדמנות הייחודית להיות מנכ”לית משלהן, לשלוט ללא הגבלה על הכנסתן השנתית. כמה סיבות אחרות לכך שתעשיית השיווק הרשתי מתגלה כמדהימה עבור הגברת

אלה הם:

רול תופים…
3.1 איזון עבודה – חיים

השרוף היום הוא כבר לא היוצא מן הכלל, זה הנורמה. אנשים נאלצים להשלים עם האינפלציה, עליית מחירי המזון, יוקר המחיה, לגדל משפחות ולנסוע לפעמים שעות כדי להגיע לעבודה ולחזור מהעבודה. גם כמות העבודה שיש לקחת הביתה גדלה, מורים עובדים על תכנון עומס העבודה שלהם שבועות מראש ומנהלי פרויקטים עובדים שעות ממושכות כדי להשיק פרויקטים בזמן. שמעתם את זה פעם אחר פעם, האיזון יצא מגדרם אבל חלקם מסרבים לקבל את האמת.

3.2 סביבה

רוב נשות הקריירה עבדו בסביבות צוות ונהנות מהתקשורת השיתופית והבינאישית הנלווית לכך. זה לא מפתיע שבענף השיווק הרשתי יש בדיוק את זה ועבור רוב הנשים שמצטרפות לענף, התמיכה ושיתוף הפעולה הזו הם שהן הכי מתגעגעות אליהן משעה 9 בבוקר עד 17 בערב הרגילה, יושבות בפינה ועושות את שגרת העבודה שלך.

3.3 בחירה לבחירה

שיווק רשתי נותן לנשים את החופש לבחור עם מי הן רוצות לעבוד כשותפות עסקיות. הם בוחרים את מי הם מגייסים, עם מי הם עובדים ועם מי הם מעדיפים לא. הבחירה הזו לבחירה מעצימה ומרגשת בו זמנית עבור נשים בתעשייה.

3.4 האימפריה הגלובלית בקצות האצבעות שלך

אתה מסתובב בערים ועיירות בימינו ועדיין רואה את ההרשמה להשכרה שוב בחנות שנסגרה מעבר לפינה. אתה תוהה מדוע עסקים מסוימים מעדיפים את הדרך הישנה של עשיית עסקים בתקופה שבה השיבוש הדיגיטלי תופס חנויות באינטרנט. הברק של שיווק רשתי הוא שמלבד עמלת פתיחה צנועה ראשונית, אין תקורה, אין מוסכים לניהול מלאי, רואי חשבון, יועצים משפטיים וכו’, הבנתם את הרעיון. הברק בשיווק רשתי הוא שרוב אם לא כל העבודה יכולה להיעשות מהטלפון הנייד או המחשב הנייד שלך. החנות שלך מקוונת!

3.5 תגמולים ותמריצים מגניבים

כמעט ולא נותרו מקומות בעולם שבהם תאגיד גדול מארח אירועים גלובליים גדולים שמתגמלים גם נשים על טיולים, מכוניות, מתנות, חגים וכו’, כל זאת תוך פיתוח יכולות עסקיות והתפתחות אישית של נשים. תן שם גברת שלא אוהבת להתפנק מדי פעם ביוקרה מוחלטת?

3.6 תקרת זכוכית

כאשר 82 אחוז מתעשיית השיווק הרשתי מורכבת מנשים, יותר ויותר עולים לפסגה, וטוענים להכנסה שנתית מרובת שש ושבע ספרות. העולם הוא הצדפה שלך בתעשייה הזו עבור נשים ואלו שתופסים את ההזדמנות מאושרים במתנה, ואם ניצלו, הופכים לעשירים ביותר. אין תקרת זכוכית בתעשייה. מאמץ שווה פרס!

3.7 חופש הזמן

בואו נודה בזה, כולנו צריכים יותר חופש, כסף וזמן. איפה עוד אפשר להשיג את זה? בתעשייה אומרים לשותפים העסקיים לעבוד לפחות שעתיים ביום כדי להצמיח את העסקים שלהם. זה ממוצע של 8 שעות מיום שני עד שישי. אם עושים זאת נכון, זה כל מה שצריך כדי לקיים אורח חיים בריא ועשיר מהכנסה פסיבית שמביאה התעשייה. לחופש יש את הפיתוי למשוך ואף אחד לעולם לא יגיד לא להזדמנות לקבל יותר!

ולבסוף, אולי הסיבה החשובה מכולן…
3.8 אותנטיות

המודל העסקי של שיווק רשתי משגשג על ערכי הנשיות כמו טיפוח תמיכה, שיתוף פעולה ואותנטיות – כולם תכונות נשיות מטבען הניתנות להעברה בקלות לתוך המודל העסקי. ככל שנשים מופיעות יותר כעצמי האכפתי הטבעי שלהן, כך הן מצליחות יותר בפיתוח קשרים משמעותיים לטווח ארוך בהגדלת הצוותים ובסיס הלקוחות שלהן.

פרק 4

הענווים ירשו את כדור הארץ

מעמד הביניים בעולם הופך להרבה יותר גדול, מערכת החינוך בעולם הופכת לנגישה יותר והדמוגרפיה מהפרברים העניים ביותר על פני כדור הארץ עשתה את הקפיצה יוצאת הדופן ממאבק במדינות עולם שלישי – למולטי-מיליונר מפותח בעולם. בואו נסתכל על כמה דוגמאות.

4.1 מתנת המצוקה

מחקרים ומחקרים הוכיחו פעם אחר פעם שאלו מרקע מיעוטים, אתני או מהגרים הולכים קילומטר נוסף כדי להשיג את מטרותיהם בחיים; אם ניתנה הזדמנות קטנה והוגנת לתת הזדמנות לפני. עם הגישה והרעב הזה בשיווק רשתי, רובם אם לא כולם, ממשיכים להיות עשירים יוצאי דופן, הופכים למולטי-מיליונרים ומנהיגים. יש פשוט משהו קסום, מיסטי, לא ידוע ומעצים בלהחזיק מעמד כאנדרדוג מאחד הרקעים שהוזכרו לעיל. הפיכת מצוקה ואתגרים על ראשה יכולה להיות מקור העושר הדור לשנים על גבי שנים. בוא נחקור דוגמה של חברת שיווק רשתי שתופסת את הדמוגרפיה המונעת הזו.

4.2 קיאני

Kyani היא ענקית שיווק רשתי גלובלית אשר מיצבה את עצמה בהצלחה עבור דומיננטיות גלובלית במדינות מתפתחות כדי לסייע למעמד הביניים ההולך וגדל בעולם. התחלה חדשה אך עברה בבטחה את שלב ההישרדות הראשוני של 10 שנים, ומתרחבת במהירות

כ-60 פלוס מדינות שונות בפרק הזמן הקצר, קיאני אינו מגביל את המכירות שלה בכלכלות מפותחות, אלא נתן עניין אסטרטגי למדינות מתפתחות בעולם כמו הונדורס, גואטמלה, קזחסטן וסלובקיה, אם למנות כמה. אתה רק צריך לתפוס עותק של מגזין השיווק הרשתי השנתי Kyanis כדי לראות הוכחה להצפת הדמוגרפיה של המיעוט ממדינות כמו קוריאה, טורקיה, הונגריה והפיליפינים שנכנסים למועדוני שכר 7 דמויות. לרובם היו התחלות מקופחות בחיים והן היו מעיסוקים רגילים כמו חיילים, מספרות וסוחרים.

בואו נסתכל על כמה דוגמאות לחיים.

4.3 לס בראון

דובר השראה גלובלי אפרו-אמריקאי, לס בראון לא הייתה ההתחלה הטובה ביותר בחיים. למעשה זה היה נורא. עם זאת, הוא הפך את הכאב הזה והפך לדוגמא מעוררת השראה של תקווה לעולם. לס בראון מתייחס לעתים קרובות לאייקון עולמי היסטורי אחר ראלף וולדו אמרסון בנאומיו שטבע את הקיום של היום כ”עידן ההסתמכות העצמית”. לס בראון דוגל במוטיבציה מנטלית ויזמות לא שגרתית של אנדרדוג – תכונות שנמצאות באלה שמגיעות מרקע מיעוטים, מהגרים ואתניים.

4.4 רוברט קיוסאקי

מרקע הוואי צבאי ויפני – רוברט קיוסאקי, הסופר עטור הפרסים אבא עשיר, אבא עני; הוכיחה שההצלחה והעושר של שיווק רשתי אינם שמורים לשום דמוגרפי. הצלחה יכולה להיות מושגת על ידי כל אחד, ומכל רקע.

פרק 5

אייקונים גלובליים בשיווק רשתי

כעת, הבה נסתכל על כמה דמויות גלובליות ידועות שיישרו את עסקיהם עם תעשיית השיווק הרשתי.

5.1 וורן באפט

האיש לא צריך היכרות כפילנתרופ ומשקיע ובדרך כלל יושב בשלושת האנשים העשירים ביותר על פני כדור הארץ. הוא מוערך בכמעט 70 מיליארד דולר והוא הבעלים של ברקשייר האת’וויי. ברקשייר האת’וויי מחזיקה בשלוש חברות שיווק רשתי, קירבי, וורלד בוק והשף המפונק. עד היום קורא וורן באפט לרכישת חברות השיווק הרשתי הללו – הרכישה הטובה ביותר שעשה אי פעם!

5.2 ריצ’רד ברנסון

גבר שגם לא דורש היכרות. סניף קטן אחד של קבוצת Virgin שלעתים קרובות אינו מוזכר הוא Vie at Home, חברת שיווק רשתי שנודעה בעבר בשם Virgin Vie. Vie at Home הרוויחה יותר מ-60 מיליון דולר במהלך השנה הראשונה שלה! אאוץ!

5.3 דונלד טראמפ

כן, אין השתייכות פוליטית כאן אבל כשנשאלו בתוכנית של דיוויד לטרמן: מה הייתם עושים אם הייתם מפסידים הכל והייתם צריכים להתחיל מחדש מאפס? טראמפ ענה – “הייתי מוצא חברת שיווק רשתי טובה ומתחיל לעבוד”.

5.4 ביל קלינטון

בשנת 1997, ביל קלינטון תמך בשיווק רשתי בדבריו לאגודת המכירה הישירה. הנשיא קלינטון הצהיר כי “אתה מחזק את המדינה שלנו ואת הכלכלה שלנו לא רק על ידי חתירה להצלחה שלך אלא על ידי מתן הזדמנות לאחרים… התעשייה שלך נותנת לאנשים את ההזדמנות, אחרי הכל, להפיק את המרב מהחיים שלהם ולי. זה לב החלום האמריקאי’.

5.5 ג’ים רוהן

אחד מחלוצי הפיתוח האישי והשיווק הרשתי בעולם. היום נשאר אחד מהאבות המייסדים של תנועת הפיתוח האישי והמקצועי והדריך מנהיגי מוטיבציה כמו טוני רובינס. ג’ים רוהן מצא את האור וההזדמנות בתעשיית השיווק הרשתי ותוך 6 שנים – הפך את הונו כדי להפוך לעשיר בצורה יוצאת דופן, עד גיל 32.

פרק 6

סיכום

עם סיום ההיסטוריה הקצרה ושיעור ההיכרות שלנו, נעבור מאתגרי שיווק רשתי מתחילים למתקדמים יותר והאסטרטגיות שיציידו את המתחיל בשלב מוקדם של המסע. אנו נחשוף מחקר מלומד מעמיק כדי לעזור לבנות את המנהיגות שלך עבור שני השווקים המקומיים והעולמיים העולה.

המחקר המלומד האוסטרלי הזה יכלול מושגים עסקיים חיוניים שהוכחו כמגדילים את סיכויי ההצלחה על ידי מינוף מדיומים דיגיטליים וגם לא מקוונים. כבונוס ובהמשך הספר; המחבר באופן אישי יתאר כיצד הניסיון הגלובלי וה-MBA שלו עזר לו בתעשייה.

אני מאוד מקווה שהספר הזה מוסיף ערך בלתי עביר לחייך, לסובבים אותך והכי חשוב, לעתידך הזוהר.

תודה.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.