דרכים טובות יותר עבור מוכרים לחסום שימוש בכרטיסים גנובים

ניהול סיכונים

מחקרים מראים שלמרות שהונאת כרטיסי אשראי היא בעיה מרכזית, היא למעשה משפיעה רק על אחוז זעום מהרכישות המקוונות. זה אכן מטופש ליישם שיטה “יחידה מתאימה לכולם” שיש לה השלכות שליליות לא רצויות. לכן, בוודאי יש לחול איזון בין זהירות למעשיות.

במאמר אחר התפרעתי על מוכרים שמתעקשים לשלם כמה סנטים לבנק של הקונה כאמצעי למניעת שימוש בכרטיסי אשראי גנובים. זה יכול לעצבן מאוד את הקונה כי זה מרמז על הונאה, אבל זה גם מעכב את המשלוח, שאחד או אחר מהם עלול לגרום ללקוח לבטל את ההזמנה ולעולם לא לחזור. עבור חלק מהמוכרים, כל דבר מלבד השיטה האוטומטית הזו עלול להידחות כי “זה לוקח יותר מדי זמן”, אין את הצוות לעשות את זה”, “לא כמו שאנחנו עושים דברים כאן” וכן הלאה.

מה שיוצע במאמר זה דורש יותר מאמץ, תשומת לב לפרטים וכנראה שינוי חשיבה. עם זאת, הטכניקות יפעלו כדי לסייע בהגנה מפני הונאה, מבלי לפגוע ו/או לאבד לקוח חוקי.

פקודות שצריכות לעורר דאגה

התחל בכך שתבדוק את הרשומה שלך של “פקודות חשודות”. (ראה להלן) אם יופיעו ברישומים אלה פרטי קונה עם פרטים על הפעולות שננקטו, אתה נמצא בדרך לסילוק בעיה פוטנציאלית ויכול לטפל בה כראוי.
היזהר אם כתובות החיוב והמשלוח שונות. עם זאת, עשויות להיות סיבות תקפות לחלוטין, במיוחד אם החיוב הוא למספר ת.ד. אבל הסחורה רצויה לכתובת פיזית. לדעתו של כותב זה ולמרות העצות מהבנקים, דחייה אוטומטית של הזמנות עם כתובות מספר ת.ד היא רק דרך נוספת לעצבן את הלקוח – אלא אם כן ניתן הסבר טוב מאוד למדיניות זו.
זה צריך להיות חובה עבור כל הזמנות הלקוח לכלול מספר טלפון ליצירת קשר וכן כתובת דואר אלקטרוני, כך שאם משהו נראה מעורפל, שיחה טלפונית לקונה אפשרית בקלות. אי חיבור או חיבור להודעה קולית מוזרה כלשהי יהוו סימן אזהרה ברור. שיטה נוספת היא להשתמש בתוכנת “מספר הפוך” כדי לראות אם יש התאמה. אם לא אז בכל אופן שאל את ההזמנה. (פתרון זה זמין באינטרנט)
קונים המשתמשים בכתובות דוא”ל בעלות מראה מפוקפק צריכים להיחשב כהונאה. לרוב האנשים הישרים יהיה משהו שניתן לזהות בקלות בכתובת שלהם, כלומר שם אישי או שם עסק. כמובן, המוכר יכול וצריך לשלוח מיד הודעה פשוטה בבקשה לאשר שההזמנה בוצעה על ידי אותו אדם. לאחר מכן צפה כדי לראות אם ההודעה שלך קופצת או שאין תגובה. אם הכתובת התייחסה לעסק, קל לחפש את העסק הזה באינטרנט. אם לא נמצא, יש סיבה לחשוד.
כיצד לבצע את השאילתה
בקש ממישהו בעל נוחות לעשות שיחת טלפון לקונה. בעוד שהפנייה יכולה להתבצע באמצעות דואר אלקטרוני, סבירות גבוהה יותר שהמגע האישי יביא לתוצאות חיוביות ומספק הזדמנות הרבה יותר גדולה להעריך את המצב מבלי לפגוע בקונה לגיטימי.

יש לספק סיבה הגיונית לשאילתה. כל אדם סביר יבין אם השאילתה היא (א) מהירה, (ב) מנומסת, (ג) נטולת כל מסקנות שליליות ומבלי לרמוז שיש בעיה חלה על הלקוח המסוים הזה.
“שקר לבן” קטן נראה מתאים לחלוטין. במקום לומר כל דבר שעלול להתפרש כהאשמה, עדיף לומר “יש לנו בעיה עם המערכות שלנו ולמרות שלא באשמתך, לא נוכל לעבד את התשלום שלך”. “יש לך כרטיס אחר או שאתה יכול בבקשה לשלם בהעברה בנקאית?”
כל תשובה עוינת תניף את “הדגל האדום” ותאפשר למוכר לדחות את ההזמנה מ”טעמים טכניים ובצער”.
בקשו תמיד את שם הבנק של הלקוח. מי שמשתמש בכרטיס גנוב לא סביר שיידע את התשובה.
לעסקאות בעלות ערך גבוה יש לבקש “בדיקת אימות” זהו שירות המופעל על ידי VISA ומסטרקארד כאשר ללקוח יש סיסמה מאושרת על ידי הבנק שלו. זה אמנם מחייב את הקונה להירשם לכך, אך סביר להניח שקונה לגיטימי יסרב.
שמור רישומים
אין צורך בשום דבר מסובך יותר מקובץ E XCEL פשוט (או כל גיליון אלקטרוני אחר או מסד נתונים) כדי לשמור על רישום של הזמנות חשודות. זה ייקח רק דקה או שתיים כדי להזין את הפרטים. השדות המוצעים הם כדלקמן:

תאריך ההזמנה

שם הקונה

מספר הטלפון של הקונה

כתובת הדוא”ל של הקונה

כתובת למשלוח מבוקשת

פריט הוזמן

מספר כרטיס אשראי, תאריך תפוגה ומספר CCV

ניתנה סיבה לשאילתה

תוצאה (ההזמנה עובדה או נדחתה)

Excel מאפשר חיפושים בכל אחד מהשדות הללו כדי להקל על זיהוי כל ניסיון חוזר

שתף את החששות שלך

במקרים ברורים של הונאה אפשרית:

דווח עליהם לבנק שלך. יהיה להם הצוות המקצועי לחקור יותר, גם כדי להגן עליך במקרה של גניבת כספים ממך.
דווח על העניין לחברת הנפקת הכרטיסים
במקרים קיצוניים, דווחו גם על המחצלת

טר למשטרה.
המשך לקרוא
מאמר זה מנסה להציע עצות מעשיות מנקודת המבט של שימור לקוחות ישרים. עוד על טכניקות חקירה ומניעה ניתן למצוא באתרי אינטרנט רבים.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.