המפתחות ליצירת רשתות מוצלחת

רשת

לאורך השנים הרבות מאז הפכתי לבעל עסק לראשונה ב-1990, שמתי לב לערך המדהים של קיום יחסים חזקים עם אנשי קשר. נטוורקינג עם אנשי הקשר הללו, או פנייה למישהו חדש למטרות נטוורקינג, הוא היבט חשוב בכל תוכנית שיווקית.

באופן אישי, ניהלתי חברה לשירותי ניהול משק בית, עזרתי בניהול עסק של הוראת תופים ותיקון, הייתי מנחה רדיו, בלוגר וכותב במספר תחומים (ביקורת, בלוגים, עצמאי, סופר פורסם). רבים ממערכות היחסים החזקות שבנינו בכל אחד מהענפים הללו במהלך 30 השנים הללו הם עדיין אנשי קשר מוערכים כיום.

הבנת מה כרוך ברשת היא חיונית, אתה צריך לדעת ולהיות מוכן לפעילויות הנסתרות מאחורי הקלעים שגורמות לכל זה לקרות. לפני שמתחילים בקמפיין, חשבו כיצד התקשורת שלכם צריכה לשקף את תדמית החברה שלכם. זה יכול לכלול ערכת צבעים, עיצוב, לוגואים, קישורים ומורכבויות אחרות המשקפות את המיתוג שלך. שקול גם את ההשפעה החזותית של התקשורת שלך: האם היא נראית נקייה, תמציתית, מושכת ולא מסודרת. נקי, חד ופשוט הוא הדרך הטובה ביותר ללכת.

נטוורקינג אומר שאתה צריך שיהיה לך מה להציע. האם תכלול את שמם במודעה שלך? האם אתה יכול להציג היבט כלשהו של הפעילות העסקית, המדיניות או הפרויקטים הקהילתיים שלהם בעלון האלקטרוני של הלקוחות שלך? האם אתה יכול לחבור איתם למכירה מיוחדת, או לרכז את הצוות שלך לפעילות התנדבותית? האם אתה יכול להציע להם משאבים נהדרים, ללא סיבה אחרת מלבד רק לעזור להם? האם תפנה אליהם לקוחות? אולי אתה יכול להיות מנטור, לתת ייעוץ, להציע שירותים, הנחות לצוות שלהם, החלפת קופונים. מסעות פרסום ברשת ישתנו לאורך השנים וייתכן שתגלה שעליך להמציא סיבות להגיע ולהתחבר מחדש לאותם אנשי קשר (לפחות מדי שנה).

לא פחות חשוב שתהיה תוכנית כזו שכשמישהו מושיט יד ועושה משהו נחמד תוכל להביע את הכרת התודה שלך במהירות וביעילות.

שמור תיעוד קצר של התקשורת שהייתה לך עם קבוצת הרשת שלך. קל להשתמש בתוכנה פשוטה כמו Excel כדי ליצור גליון עבודה קצר שבו אתה יכול להזין שמות, אנשי קשר ופרויקט מסע הפרסום האחרון. קוד צבע את גליון העבודה כך שתוכל לראות במבט אחד עם מי צריך לעקוב. בכל פעם שאתה פונה, הקפד להציע משהו – קישור מועיל, תחרות שהם עשויים להתעניין בה, מוצר מוזל, מתנה כלשהי, רעיון נטוורקינג שהם עשויים לרצות להצטרף אליו, או לבדוק אם הם צריך עוד תוכן לבלוג שלהם.

מציאת אנשי קשר חדשים ברשת היא רק לעתים נדירות בעיה. התחל עם ערימת כרטיסי הביקור הנוכחית שלך, הספקים, העובדים ורשימות הלקוחות שלך. אל תשכח את ספר הטלפונים האישי שלך שבו יש לך רשימה של אנשים שאתה כבר מכיר. השאירו לכל אחד מהם פתק מהיר ותודיע להם כמה אתם מעריכים אותם, מה אתם מעריכים בהם, ואיך אתם מקווים לעבוד יחד בצורה כלשהי, או אולי אתם פונים רק כדי ליידע אותם מה שלומך עושה ומה אתה זומם.

היכנס למרכזי תעסוקה מקומיים כדי ללמוד על עסקים באזור שמחמיאים או מתחרים בעסק שלך. ניתן למצוא קבוצות ייעוץ לעסקים קטנים, סדנאות ואירועים דרך הספרייה המקומית ומשרדי הממשלה. אל תשכח ליצור קשר עם הצוות בזמן שאתה שם – לפחות הצג את עצמך, הזמן אותם לפנות ולתת להם את הכרטיס שלך. אם אתה הולך לאירועים כלשהם, שמור המון כרטיסי ביקור בהישג יד. כתוב בגב הכרטיס שלך (או שלהם) הערה על השיחה ומה שהבטחת לעשות, כלומר אולי אמרת “אני אפנה אליך מחר כדי ליידע אותך מי המאמן של הבן שלי בבייסבול”. ורשמת את זה גם בכרטיס שהוא נתן לך. לאחר האירוע, קל להציץ בכרטיסים שנאספו לזכור את כל מי שפגשת ולהושיט יד, להתייחס לשיחה ולקיים את הבטחתך.

צפו במאמרים ובראיונות עם אנשים שמתמחים בתחום דומה לשלך – למדו על צעדים שהם נקטו, הצלחות וטעויות שהם חוו, משאבים שהם עשויים להמליץ ​​עליהם. בקר באתרי האינטרנט שלהם ונסה להבין מדוע הם בחרו בפריסה זו, בעיצוב, בתמונות וכו’. פנה אליהם כדי ליידע אותם שהם השפיעו עליך, שאהבת את המאמר או הראיון שלהם, או שתשמחי להתחבר אליהם ברשתות החברתיות. חפש באתרים בעלי דעות דומות עבור משאבים, קישורים ומאמרים מועילים. בדוק את דפי המדיה שלהם כדי לראות היכן הם קיבלו חשיפה; אולי התקשורת הרשומה שם תתעניין גם בך.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.