העסק שלך לעולם לא יכול להיות נטול סיכונים

ניהול סיכונים

לפני שמתניעים את הרכב בבוקר, קודם כל בודקים אם הדלק מספיק, בצמיגים יש מספיק לחץ אוויר, מחליפים שמן, ומוודאים שהאותות פועלים כהלכה וכן הלאה. כל מה שאתה עושה כדי לוודא שאתה יכול להגיע ליעד שלך בזמן וללא כל בעיה או תקלה. בזמן שאתה בדרכך, נוהג בזהירות רבה ואתה כל כך בטוח שהמכונית שלך לא יכולה לגרום לך עיכובים מכיוון שבדקת כראוי את כל הדברים הדרושים. אבל פתאום צמיג המכונית שלך מתפוצץ או רכב מכביש אחר בא ופוגע ברכב שלך בזמן שזו אפילו לא אשמתך. לעולם לא תוכל למנוע מקרים מסוימים בחיי היומיום שלך. כל מה שאתה יכול לעשות הוא לנקוט באמצעי זהירות על מנת לצמצם את ההשפעה של אירועים כאלה. לדוגמה, במקרה של כשל בצמיג, אתה יכול לקבל צמיג נוסף או תוכנית להחליף במהירות את הצמיג כדי לחסוך לך זמן. כמו כן, במקרה של תאונה, מה שיכול להגן עליך מפני פציעה הוא כרית אוויר. יתר על כן, יש לך מספר מספרי חירום כדי לפנות לבני משפחתך או לבית החולים לעזרה.

אין שום דרך שתוכל למנוע מאירועים אלו לקרות. באופן דומה, בעולם העסקים, כמה תקריות או אירועים רעים יכולים להתרחש ללא כל איתות או חיזוי. הסיכון הוא לא רק אירוע לא ודאי או בלתי צפוי, הסיכון הוא כאשר אין לך אמצעי נגד כדי להפחית את ההשפעה של אירוע כזה. סיכונים הם מצבים לא ודאיים שלעולם לא ניתן למנוע, אך במקום זאת, ניתן להפחית את הסיכויים להתרחשות סיכון עד לנקודה שבה ההשפעה של סיכון כזה תהיה נסבלת. אם מתרחש סיכון, הוא יכול להשאיר השפעה שלילית עצומה על המוניטין והתדמית העסקית שלך. לדוגמה, יש לך אתר מסחר אלקטרוני והרבה לקוחות נאמנים רוכשים את המוצר שלך, יום אחד התברר להם שכל הנתונים והאישורים האישיים שלהם נפגעו מהאתר או הפלטפורמה העסקית שלך. האם הם רוצים להיעזר בשירותים שלך אי פעם? למרות שבפעם הבאה שתעשה כמיטב יכולתך לוודא שהאבטחה של האתר שלך מספיק טובה אבל ייתכן שהלקוח שלך לא יחזור אליך לעולם. ברגע שהם מאבדים את האמון שלהם, זה כמעט בלתי אפשרי להחזיר אותו. סיכונים מסוימים עלולים להפשיט את כל העסק שלך אם לא נלקחים בחשבון. לפיכך, עלינו ללמוד לשלוט בסיכונים כאלה לפני שהם משאירים השפעה עצומה כלשהי.

ניהול סיכונים הוא אומנות של זיהוי, ניתוח, הערכה ובקרה של סיכונים. מערכות מידע המשמשות בארגונים ניתנות למיקוד יותר ולכן למצוא את הפגיעות ולתקן אותה לפני כל אירוע הוא אחד מהפעולות היזומות. הדרך הטובה ביותר ללמוד מיומנויות כאלה היא לקבל אישור על ידי ספק ידוע. ISACA הוא אחד השמות הגדולים ביותר בעולם אבטחת ה-IT ומוסמכת בבקרת סיכונים ומערכות מידע- CRISC היא אחת מההסמכות שלהם המכסה כל היבט חיוני שאדם צריך ללמוד על שליטה בסיכונים בארגון. זוהי ההסמכה המבוקשת ביותר בקרב אנשי מקצוע שרוצים לחקור את כישורי ניהול הסיכונים שלהם.

קבלת הסמכה בבקרת סיכונים ומערכות מידע תאשר שיש לך מספיק כישורים להתמודד עם סכנות כאלה.

ישנם מכונים רבים המציעים הדרכת CRISC. אחד מהמכונים הידועים הוא Net Security Training שבסיסו בלונדון.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.