הפחתת עלויות התפעול עבור הסטארט-אפ שלך חיונית לאריכות ימים

חשבונאות

ניהול תזרים מזומנים הוא כבר אתגר עבור סטארט-אפים, אבל COVID-19 לא משפר את המצב. כאשר האבטלה עולה ואנשים מוציאים פחות כסף על סחורות או שירותים מסוימים, סטארט-אפים צפויים לסבול בתקופה זו. עם זאת, צמצום הוצאות תפעול יכול לעזור לסטארט-אפ להישאר צף עד שהפעילות תחזור לקדמותה.

הפחתת עלויות התפעול הכוללות בהחלט יכולה להשפיע על השורה התחתונה שלך, במיוחד כשההשפעה של COVID-19 מורגשת. כמו כן, הערכה מחדש של התקציב והקצאת כספים לפעולות שונות יכולה לשמור על חלקים חיוניים בעסק שלך. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד כיצד להפחית את הוצאות התפעול עבור הסטארט-אפ שלך תוך שמירה על פרודוקטיביות במהלך COVID-19.

בדוק את התקציב שלך עם עדשה חדשה

כשיצרת את התקציב שלך לשנה, סביר להניח שנגיף הקורונה לא היה בראש שלך. ועם עדכונים ושינויים המתרחשים כל כך מהר במהלך החודשים האחרונים, 2020 יכולה להרגיש כמו משחק אחד גדול של התקדמות. כעת, כאשר תקנות המקלט במקום מתעלמות ואנשים יוצאים חזרה אל העולם, זה זמן טוב להעריך מחדש את תקציב התפעול שלך.

תחזיות ההכנסות כנראה זקוקות לעדכון, והתחזית שלך לשנת 2021 שונה כעת ממה שהייתה לפני כמה חודשים. ממספרי מכירות נמוכים יותר ועד שיעורי נטישה גבוהים יותר, יש להעריך את סדרי העדיפויות של התקציב שלך. עם זאת, חשוב להימנע מקיצוץ פשוט בתקציב. הערכה נבונה של המספרים עשויה להצביע על כך שחלק מהתחומים בעסק שלך ממש משתפרים במהלך תקופה זו.

משא ומתן מחדש על חוזים

ההשפעה של COVID-19 מורגשת ברחבי הארץ. אם העסק שלך השתנה, סביר להניח שאחרים הקשורים אליך עשו את אותו הדבר. ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן מחדש על תנאים או חוזים במהלך תקופה זו כדי לתת לעצמך קצת מרווח נשימה. מהפחתת עלויות משרד ועד ביטול מנויים, ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי למנוע בזבוז.

מרחב משרדי

אם החברה שלך עברה לעבודה מרחוק, סביר להניח שאתה משלם על שטחי משרד ריק. ייתכן שבעל הבית שלך יהיה מוכן לנהל משא ומתן על התנאים שלך עקב הנסיבות חסרות התקדים. במקרים מסוימים, הזמנות מקלט במקום עלולות לאסור אותך לחלוטין לעבוד במשרד. עיין בחוזה שלך כדי לראות אם יש הוראות למצב שבו שטח המשרד אינו שמיש.

מנויים

לסטארטאפ שלך יש כנראה מספר מנויים פעילים. בין אם אתה מסתמך על שירותים מקצועיים חודשיים, כמו תמיכת IT, או רישיונות SaaS לניהול העסק שלך, אולי יש מקום לקיצוץ. נסה לנהל משא ומתן עם השותפים או הספקים שלך כדי להפחית את עלויות המנוי. ייתכן שיש לך רישיונות שאתה כבר לא משתמש בהם או דמי סיום שניתן לנהל משא ומתן מחדש.

תשלומים דחויים

במקרים בהם לא ניתן להפחית את עלויות התפעול במספרים, בקשו דחיית תשלומים. הארכת מחזור התשלום יכולה לשפר את תזרים המזומנים שלך באופן זמני ולהעביר אותך בעייתי.

הסר כלים לא חיוניים

כאשר אתה מעריך מחדש את התקציב שלך, אתה עשוי לגלות שהוא מוטה באזור אחד. עבור שורה אחר שורה כדי לסקור את הכלים והשירותים השונים המשמשים את העסק שלך, לקבוע אילו פריטים חיוניים ואילו פריטים ניתן לחתוך. סקירת דוחות כספיים היא דרך מצוינת לדמיין לאן הולך התקציב שלך, במקום להניח. ייתכן שיש לך כלים כפולים, כלים שכבר אינם בשימוש, או פריטים שניתן להחליף בחלופה זולה יותר.

לחתוך רישיונות מיותרים

סקירת כל הכלים והשירותים שבהם השתמש הצוות שלך עשויה גם להדגיש לאילו שירותים יש יותר מדי רישיונות. האם כל הרישיונות נמצאים בשימוש, או שאפשר לבטל את חלקם? כמו כן, ייתכן שאתה משלם עבור פונקציות נוספות שאתה יכול ללכת בלעדיהן, לפחות לעת עתה. הורדת שכבת המנוי שלך או הפחתת מספר הרישיונות עשויה לסייע בהורדת עלויות התפעול.

נייר גזור

למרות שזה אולי נראה קטן, יציאה ללא נייר יכולה לעזור לשורה התחתונה שלך. עסקים מוציאים לא מעט על נייר, מדפסות ודיו מדי שנה. אם הצוות שלך עובד מרחוק, יש עוד פחות סיבה להשתמש בנייר. כאשר אתה חוזר למשרד, אתה יכול להמשיך את ההרגלים שנוצרו במהלך ההסגר כדי להפחית את השימוש הכולל בנייר של העסק שלך.

הישאר גמיש

סביר להניח שדברים ימשיכו להשתנות ככל שנלמד יותר על COVID-19 והשפעתו הכוללת. ייתכנו הזדמנויות לא סבירות לצמצם את ההוצאות התפעוליות שלך לאורך זמן. חוסר החיזוי של COVID-19 בשילוב עם האופי המשתנה של סטארט-אפים גורם לכך שחשוב להישאר על הרגליים. אתה עלול למצוא את עצמך שוקל רעיונות חדשים או חדשניים שלא היית חושב עליהם קודם.

הערך בתדירות גבוהה יותר

הערכת התקציב והתחזית שלך מעת לעת יכולה לעזור לך להישאר זריז וגמיש יותר. ככל שהסטארט-אפ שלך משתנה ומתפתח, עלויות התפעול שלך צריכות לעקוב. הגדר הערכות תכופות יותר כדי להישאר עם העלויות התפעוליות שלך ולהתאים לפי הצורך.

השהה השקעות או פרויקטים גדולים

עבור סטארט-אפים רבים, תזרים המזומנים מוגבל. COVID-19 מעלה רכישות ופרויקטים גדולים

ד עד שהעסקים יוכלו להתייצב. במקום להתייחס להפסקות הללו כהפסדים, שימו לב לכסף שאתם חוסכים ולכספים שאתם מעמידים לרשותכם.

ציוד חדש

תכננתם לשדרג את המחשבים הניידים של כולם השנה או לרכוש מערכת טלפון חדשה? COVID-19 עשוי להיות לא הזמן המתאים לבצע השקעות גדולות כמו רכישת ציוד חדש. במקום זאת, היצמדו לקנות רק מה שצריך. חפשו פריטים מחודשים או יד שנייה כשאפשר כדי לחסוך בעלויות התפעול.

יוזמות שיווק

אלא אם היוזמות השיווקיות שלך רואות החזר ROI חיובי, ייתכן שהגיע הזמן להשהות פרויקטים גדולים. במקום להפעיל קמפיינים שתוזמנו קודם לכן, העריכו מחדש את לוח השנה השיווקי שלכם כדי לקבוע מה יזיז את המחט עבור העסק שלכם. אם הלקוחות שלך דוחים בהחלטות קנייה, אולי זה לא הזמן להשקיע במכירות ובשיווק.

השתמש בתקופות ניסיון בחינם

אם אתה בהחלט חייב לרכוש שירות או ציוד חדש, נצל את תקופות הניסיון בחינם. ודא שהספק הוא השותף הנכון עבורך על ידי בדיקת המוצר או השירות שלו מבעוד מועד. במקרים מסוימים, הספקים ינהלו משא ומתן על תקופת הניסיון אם אתה רציני לגבי הקנייה.

הקטנת שכר

לבסוף, הפחתת שכר העבודה יכולה לסייע בהורדת עלויות התפעול. סטארט-אפים רבים רואים בכך מוצא אחרון מכיוון שהוא משפיע מאוד על היכולת התפעולית שלכם כמו גם על החיים האישיים של העובדים. עם זאת, במקרים מסוימים, זהו אמצעי הכרחי.

יישום הקפאת גיוס עובדים

אתה יכול לבצע צעדים להפחתת עלויות תפעול על ידי יישום הקפאת עובדים. הימנע ממילוי עמדות אלא אם כן יש צורך. הצוות שלך עשוי להיות מתוח דק, אבל אתה יכול להימנע מביטול עמדות נוכחיות בדרך זו.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.