השוואה בין שיווק מסורתי לדיגיטלי

שיווק

שיווק דיגיטלי לעומת שיווק מסורתי הוא אחד הוויכוחים החריפים ביותר של העידן החדש שאנו נתקלים בהם לעתים קרובות. בעוד שמצד אחד ראשי הטכנולוגיה נותנים לך את ההצדקה הברורה ביותר של דיגיטציה בקצב מהיר מדוע השיווק הדיגיטלי עולה בבירור על השיווק המסורתי. לעומת זאת, מנהלי תאגידים, הפועלים במוסכמות, יצדיקו שיווק מסורתי יותר. לפני שנחשוב על הדיון הזה, הבה נבין תחילה מה בעצם מבדיל בין השניים.

מהו שיווק מסורתי?

שיווק מסורתי מתייחס לשיטות המקובלות לקידום מותג. זה כולל מודעות בעיתונים, מודעות מגזינים, שלטי חוצות, חוברות, אגרנות ועוד. שיווק מסורתי כולל גם שיווק רשתי. במובן הבסיסי ביותר שלו, שיווק מסורתי מתייחס למאמץ מובנה על תמיכה במותג שלו, אך ללא כל הסתמכות על מתודולוגיות מקוונות. מדיה מקוונת מסורתית היא לרוב הערוצים שמותגים משלבים בכל הקשור לקידום מותג.

הכלים לשיווק מסורתי הם:

1. שיווק דפוס
2. שיווק שידור
3. שיווק הפניות
4. שיווק בחוץ
5. שיווק פרסומים

הבה נסתכל על כמה דוגמאות לשיווק מסורתי:

A. Vicks, מותג בולט בהודו העלה קמפיין בשם Touch of Care. סרט הפרסומת הציג מערכת יחסים של בת עם אמה הטרנסג’נדרית. סרט הפרסומת הזה שהפך ויראלי בגלל איך שהוא באמת נגע ברגשנות של הקהל.

B. Dove, בסביבות אמצע שנות ה-2000 הגה את הרעיון לחלק דוגמיות חינם עם עיתוני בוקר. האסטרטגיה הזו באמת עזרה למותג להפוך את עצמו לפופולארי. אסטרטגיית מותג זו פעלה לחלוטין לטובת המותג.

מהו שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי כפי שהשם מרמז מתייחס למאמצי השיווק של מותג באמצעות ערוצים מקוונים. זה מתייחס לאופן שבו מותג מטפל במוניטין המקוון שלו. אופטימיזציה של המותג שלך מהווה את עמוד השדרה במקרה זה. הערוץ הגדול ביותר הוא ללא ספק האינטרנט. ערוצי המשנה כוללים אתרים, בלוגים, פלטפורמות מדיה חברתית וכו’. שיווק דיגיטלי כולל שלב של נהלים מורכבים.

הכלים כוללים:

1. שיווק בפייסבוק
2. קמפיינים דיגיטליים
3. אופטימיזציה למנועי חיפוש
4. שיווק באמצעות תוכן
5. שיווק משפיענים

הבה נסתכל על כמה דוגמאות לשיווק דיגיטלי:

A. Kitkat הצליחו בגדול עם אסטרטגיית השיווק של המשפיענים שלהם. האתגר שלהם ב-Musical.ly שכלל סינכרון שפתיים של המשתתפים לג’ינגל החדש היה די זעם. זה הביא פופולריות רבה לתדמית המותג של Kitkat.

B. Kellogg’s השיקו את הקמפיין הדיגיטלי שלהם באמצעות  בנטפליקס. ראינו בסדרה איך Eleven היה אובססיבי לוופלים של קלוג. הקידום המקוון הזה ששילב אלמנטים של סיפורים באמת הביא לשורה של אפקטים רצויים עבור המותג.

על איזה מהם כדאי ללכת?

תנאי השוק משקפים את התחרות החתוכה השוררת כיום. במצב כזה נוכחות לא מקוונת וגם מקוונת נחשבת. אמנם חשוב ביותר לשמור על אופטימיזציה אפקטיבית ומוניטין מקוון מרשים, אך חיוני לא פחות לשמור על נוכחות חזקה במצב לא מקוון.

למרות שיש ערוצים שונים, השיווק המסורתי והדיגיטלי פועל על פי אסטרטגיות דומות. תמהיל השיווק, עמוד השדרה של כל אסטרטגיית שיווק, המורכב ממחיר, מוצר, מקום וקידום, הוא בעצם מה שנכנס לשיווק מסורתי וגם דיגיטלי. לכן אסטרטגיית שיווק מושלמת צריכה להיות השילוב הנכון של שיווק מסורתי ודיגיטלי. אמנם SEO, SMM וכו’ הן דרכים מצוינות להגיע למסכי המחשב של אנשים, אך קיים עולם מעבר לזה שניתן להגיע אליו דרך ההיבטים של השיווק המסורתי.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.