יצירת קשרים עסקיים אמיתיים

רשת

אני אשם בהתעללות בקשרים חדשים. אבל גרוע מכך, אני אשם בחשיבה קסומה כשזה מגיע לחיבורים.

יצירת קשר עסקי הוא שלב ראשון בתהליך שדורש עבודה רבה. בעבר, יצרתי קשרים ואז התחלתי לעסוק במכירות. זה קורה לי הרבה – ואני רואה הרבה מכם קוראים את זה מהנהנים בראשכם בהסכמה. אבל אני גם חטאתי אולי בנוהג גרוע יותר, וזה בהנחה/תקווה/לוואי/להאמין שברגע שאיצור קשר, אותו אדם אחר יגיע אליו ולא רק יתחנן שאמכור לו את השירותים שלי, אלא גם יכניס מאה אחוז מהעבודה לבניית מערכת יחסים.

התחלות
זה יכול להיות מפחיד, וזה בהחלט יכול להיות כאב, אבל אתה צריך להיות מוכן ויכול לעשות את הצעד הראשון ברגע שנוצר חיבור. אתה צריך להושיט יד ולעשות – לא רק 100{8763d72d870c5fdaa7017bfee1a11ac02b29864ebb99883b2bc0c874a8cdcc57} מהעבודה, אלא – 110{8763d72d870c5fdaa7017bfee1a11ac02b29864ebb99883b2bc0c874a8cdcc57} מהעבודה כדי לבנות ולהצמיח את הקשר החדש שלך לכדי מערכת יחסים כלשהי. הצעד הראשון שלך הוא לשאול עליהם, להכיר מה מניע אותם וגורם להם לקום מהמיטה בכל בוקר. השלב הבא הוא להציע את עצמך, לשאול “מה אני יכול לעשות בשבילך?” השלב השלישי, שאנשים רבים מתעלמים ממנו, הוא למעשה ביצוע עם כל מה שהבטחת בשלב השני!

1 – שאל עליהם
הקשר שלך עם מישהו אפילו לא מצדיק מספר – עד כדי כך הוא בסיסי. שלב מס’ 1 הוא לשאול על הקשר החדש שלך, ולמעשה להקשיב ולספוג את התשובה. ואני לא מדבר על לשאול, “אז, באיזה תחום עסק אתה?” או, “מה אתה מוכר?” שאל קשר חדש חדש שאלה פתוחה על עצמם.

“תגיד לי – מה גורם לסוזי ג’ונס לקום ולהאיר בכל בוקר?”

אף אחד מאיתנו לא מוכן לשאלה הזו. האם אתה? לא, כולנו רוצים למלמל את מגרש המעלית המשונן שלנו, שכולו קשור למה שאנחנו רוצים למכור להם. הנה החלק הקשה – אל תקבל את התשובה העילגת הזו. לַחפּוֹר. נסגר מחדש את השאלה והודיע ​​להם שאתה מחפש מידע אישי. אל תפחד לספר להם במפורש את מה שאתה רוצה לדעת.

“קדימה סוזי. זו התשובה המשומרת שלך על מה שאתה עושה למחייתך. אני שואלת על החיים שלך! מה הופך את החיים שלך לשווים לחיות? מה גורם לך לחייך כל יום? מהם חמשת הדברים המובילים בחייך. לתת לזה משמעות?”

עכשיו, הקשיבו לתשובה הזו, והפנימו את מה שהם אומרים לכם.

2 – הושיטו יד
הקשיבו לתשובה לשאלה לעיל, והתחילו לחשוב. מה אתה, באופן אישי, יכול להציע לאדם הזה? אילו מערכות יחסים נוספות פיתחתן בהן תוכל להתחבר לאדם אחר ולקבל את הקשר החדש שלך מה שהוא צריך או רוצה? אחת הדאגות העיקריות שלי [האם אתה שם לב?] הוא ארגון הצלת חתולים בשם קיטי קורנר. לא רק שהם לקוח, הם גם המקום שבו אימצתי ארבע מחיות המחמד שלי במהלך השנים. עדיין לא קיבלתי הצעת חיבור לתרום, או למצוא לי תורם גדול יותר עבורם.

אני לא אומר שאתה צריך להציע להזיז את הפסנתר שלהם בסוף השבוע הזה, אבל תמצא משהו שאתה יכול להציע כדי להפוך את החיים שלהם לקצת יותר בהירים. אני משתמש בעותקים של הספר הראשון שלי ככרטיס ביקור. אבל אם הם מזכירים את הילדים או הנכדים שלהם, יש לי מבחר של ספרים חתומים של כמה סופרי ילדים שאני מכיר. אם זה העניין היחיד שאני יכול להתאים, אני מציע להם עותק.

“הפנים שלך מאירות כשאתה מדבר על הבת שלך, סוזי. יש לי עותק חתום של ספר ילדים של חברה שלי. מה דעתך לשלוח לך אותו, ותוכל לבלות קצת זמן איכות בקריאה שלו ביחד?”

או שאולי הקשר החדש שלך זקוק לביטוח חיים, או מחפש לוחות אסם משוחזרים עבור המאורה החדשה שלהם. אם אתה יכול לעזור להם, הצע לעשות זאת. ואם אינכם יכולים לעזור להם מיד, הציעו לפקוח עליהם עין, אולי הציעו את השירותים שלהם לכמה מהקשרים האחרים שלכם.

“אין לי קשרים שמחפשים שטח פרסום במגזינים כרגע, סוזי. אבל אני אומר לך מה – אם תתני לי תריסר מהכרטיסים שלך, אשלח אותם לקשרים המקומיים שלי יחד עם ההמלצה האישית שלי שהם צור קשר ראשון. האם זה יהיה בסדר?”

3 – המשך
כל מה שהבטחת בשלב מס’ 2, עשה זאת! אתה יודע כמה אנשים שמבטיחים הבטחות שומטים את הכדור. אל תהיה אחד מהאנשים האלה. במיוחד אם מה שהצעת נראה פשוט או אפילו חסר משמעות. רוב האנשים מתעלמים מההבטחות הללו, בין אם הם מבטיחים אותן ובין אם מבטיחים אותן. לעשות דברים קטנים יכולה להיות השפעה מדהימה, הן עבור העושה והן עבור המקבל. תקבל תחושה של הישג אם לא יותר, והם בטח יתפלאו שזכרת.

בנוסף יש את החוק הפסיכולוגי של ההדדיות, שבו הם מרגישים שהם צריכים לעשות משהו בשבילך עכשיו, אבל זה צריך להיות לגמרי לא לעניין.

החלק החשוב של זה הוא לכבד את המילה שלך, לקיים את ההבטחות שלך. גם אם הם אף פעם לא יעשו כלום בשבילך. או אולי אני צריך לומר, במיוחד אם הם אף פעם לא עושים משהו בשבילך.

מערכת היחסים המתהווה שלך
וככה מתחילים לבנות מערכת יחסים. ברגע שתתחיל לפתח את הקשר הזה, אולי תוכל לשאול אותם אם הם רוצים

לקנות כל מה שאתה מוכר. או אם הם מכירים אנשים אחרים שרוצים לקנות את מה שאתה מוכר. יתר על כן, אולי יש להם קשרים שאתה יכול להתחבר אליהם, ולהתחיל לבנות מערכות יחסים גם עם האנשים האלה!

אז, אני שואל אותך – כן אתה. מה הופך את חייך לשווים חיים? מה גורם לך לחייך כל יום? מהם חמשת הדברים המובילים בחייך שנותנים לזה משמעות? ספר לי למטה. בואו נתחבר, ונתחיל לעבוד לקראת זוגיות.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.