כיצד לשכור בקר במשרה חלקית

חשבונאות

בקר מנוסה יכול לספק יתרונות ניכרים לעסק, אך לרוב הם מגיעים עם טווח שכר גבוה. אם החברה שלך זקוקה לליווי פיננסי ולתמיכה של בקר, אבל אתה גם צריך לחסוך כסף, בקר במשרה חלקית הוא התשובה שלך. העסקת בקר במיקור חוץ או סמנכ”ל כספים בפעם הראשונה יכולה להיות קשה לניווט אם אינך בטוח מה לחפש בבקר. המשך לקרוא כדי ללמוד את הטיפים המובילים לשכירת בקר במשרה חלקית.

להבין את תפקידו של בקר

חשוב להבין בדיוק מה בקר יכול להציע לחברה שלך. כאשר הוא מועסק בתפקיד במשרה מלאה, בקר מוביל לרוב את מחלקות החשבונאות או הכספים של העסק. גם חשבונות זכאים וגם חשבונות חייבים נמצאים בסמכות השיפוט שלהם. אם לחברה שלך יש סמנכ”ל כספים, הבקר מדווח ישירות אליו.

כאשר מחפשים בקר, עצמאי או במשרה מלאה, יש אישורים מסוימים שהוא או היא צריכים להחזיק. צמצם את החיפוש לבקרים בעלי תואר בתחומים כגון חשבונאות, מנהל עסקים או פיננסים. כמו כן, עליהם להחזיק בהסמכה כרואה חשבון מוסמך או כרואה חשבון ראשי. אם החברה שלכם זקוקה ליועץ פיננסי מנוסה, חפשו אנשי מקצוע עם ניסיון של עשר שנים ומעלה. רמת האחריות שתהיה לבקר בארגון שלך יכולה לעזור לקבוע כמה ניסיון נדרש לתפקיד.

כיצד בקר תורם לעסק?

בקר לוקח על עצמו תחומי אחריות רבים בארגון בתוך מחלקות הכספים והחשבונאות. מתכנון פיננסי ודיווח ועד למשימות אדמיניסטרטיביות והנהלות פיננסיות, האחריות של הבקר תהיה תלויה בצרכי העסק שלך. תפקידים ותפקידים נפוצים כוללים את הדברים הבאים.

אחריות ניהול: אם לא היה לך בקר או סמנכ”ל כספים בעבר, בקר במשרה חלקית יכול לעזור בביסוס המדיניות והנהלים של צוות הנהלת החשבונות שלך. בקר יכול לבחור תוכנת הנהלת חשבונות, לקבוע אמות מידה פיננסיות לארגון ולנהל מערכות בקרה. חובות ניהול אלו יכולות להגדיר את הצוות שלך להצלחה, גם כאשר הבקר במיקור חוץ אינו עומד על השעון.
דיווח כספי: בקר יכול לנהל דוחות כספיים ודוחות, לרבות עדכונים שנתיים, התאמה, תקציבים ועוד. הם יכולים לספק דוחות מפורטים לדירקטוריון, למנהלים ולמשקיעים. בהתבסס על דיווח, הבקר יכול לספק תובנות חשובות לגבי הבריאות והעתיד של הארגון שלך.
עסקאות חברה: זכאים וחייבים מדווחים לבקר, וחשבות השכר נופלות גם לחובותיהם. אם לא היה לך בקר בעבר, הבקר שלך במשרה חלקית יכול להקים ולתחזק את הפנקס הכללי עבור החברה שלך וכן מערכת תיוק.
צרכי ציות: אם החברה שלך מוחזקת בציבור, עליך להשלים את ההגשות ל-Securities Exchange Commission (SEC). בקר יכול להגיש דוחות אלה ולהבטיח תאימות מטעם הארגון או סמנכ”ל הכספים שלך. במהלך תהליך הביקורת, הבקר מנהל את התיעוד.
טיפים להעסקת בקר עצמאי
אם אתה מחפש לחסוך כסף מבלי לוותר על מומחיות, שכור בקר עצמאי או במשרה חלקית. אתה משלם עבור שירותים רק כאשר הם נחוצים במקום להתחייב למשכורת מלאה. בקרים עצמאיים נוטים גם להיות בעלי ניסיון רב בתעשיות ובסוגי חברות, החל מסטארט-אפים ועד לארגונים גדולים.

הגדירו ציפיות ברורות

התפקיד והאחריות הספציפיים של בקר במשרה חלקית יהיו תלויים בצרכי הארגון שלך. עסקים קטנים וסטארטאפים אינם יכולים לעתים קרובות להרשות לעצמם את השירותים במשרה מלאה של סמנכ”ל כספים, ולכן בקר לוקח על עצמו את התפקיד הזה. אם סמנכ”ל כספים נמצא כעת בצוות, בקר יכול לעזור לנהל את הכיוון של מחלקת הנהלת החשבונות.

לפני שאתה מחפש בקר, קבע את הצרכים של העסק שלך. אם הצוות שלך מורכב מאנשי צוות הנהלת חשבונות מנוסים, אתה צריך בקר שיכול להשתלב בצורה חלקה עם הצוות הקיים. אם הצוות שלך קטן יחסית או חסר ניסיון, ייתכן שבקר יצטרך להיכנס לעמדת מנהיגות.

להחליט על תקציב

בקרים במיקור חוץ יכולים לעבוד על בסיס פרויקט או שעתי. כאשר אתם מחפשים בקר במשרה חלקית, קחו בחשבון את התקציב ואת היקף העבודה שלכם. גורמים אלה יכולים לעזור לך לצמצם את החיפוש שלך במידה ניכרת ולספק למועמדים פוטנציאליים מידע רלוונטי. אם אתם שוכרים בקר לפרויקט ספציפי, בקר מנוסה יכול לעזור להעריך את השעות הדרושות להשלמת העבודה.

חפש ניסיון רלוונטי

הגבל את החיפוש לבקרים שעבדו עם חברות בתעשייה שלך. ניסיון בתעשייה פירושו שהם מכירים את המדיניות והנהלים הדרושים לניהול העסק שלך. הם יכולים גם להציע הנחיות לגבי הכספים שלך בהתבסס על המצב הנוכחי של התעשייה.

גם לבקר שלך צריך להיות ניסיון

עם חברות דומות לגודל ולמבנה שלך. חוויה זו תעזור להם להשתלב בצורה חלקה בארגון שלך ולהבין טוב יותר את הצרכים שלך. שיטות עבודה פיננסיות מומלצות, אמות מידה ודיווח יהיו ספציפיים גם לגודל החברה שלך, וניסיון קודם מבטיח שהבקר מעודכן כשהוא מצטרף לצוות שלך.

יישר חווית תוכנה

אם לחברה שלך כבר יש תוכנת הנהלת חשבונות מועדפת, עליך לשכור בקר שמיומן בתוכנה זו. גיוס עובדים המבוסס על קריטריון זה יכול לחסוך זמן וכסף כשזה מגיע להכשרת מישהו על התוכנה שלך ולעדכן אותם. בקרים עצמאיים יכולים גם לספק הדרכה חשובה לגבי שיטות עבודה מומלצות לתוכנה וכיצד למקסם את המאמצים שלך עם המשאבים שכבר יש לך.

שקול את הדינמיקה של החברה

הבקר העצמאי שלך אולי לא מבלה כל יום עם הצוות שלך, אבל חשוב שהם יעבדו טוב עם הצוות שלך. מישהו שמשתלב בצוות שלך יכול לחסוך זמן על ידי הימנעות מחיכוכים מיותרים או תקשורת שגויה. כאשר מראיינים בקרים, זה עשוי להיות מועיל להציג אותם לצוות שלך או לשאול את דעת הצוות שלך על מועמדים שונים.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.