מהו שיווק תוכן דינמי?

שיווק

בפעם הראשונה שאמזון הציגה את מנוע ההמלצות שלהם, נדהמנו. העובדה שאתר יכול לזהות מבקר חוזר, להבחין בתחומי העניין שלו ולשנות את חווית האתר שלו בהתאם, הרגישה מדהימה.

מאז, התאמה אישית מונעת נתונים הפכה פופולרית. עם זאת, זה לא נפוץ בתחום השיווק – כנראה בגלל חוסר ההבנה של איך זה עובד.

מהו תוכן דינמי?

תוכן דינמי הוא היכולת של אתר אינטרנט, מודעה או גוף דואר אלקטרוני להשתנות בהתאם לתחומי העניין או התנהגויות העבר של המבקר. זה יוצר חוויה המותאמת במיוחד לצופה או לקורא באותו רגע. הדוגמה המוכרת ביותר היא מנוע ההמלצות של אמזון, שהוזכר לעיל.

כיצד פועל תוכן דינמי?

המפתח לערך של תוכן זה הוא הרלוונטיות שלו. מחקרים מראים ששיווק ממוקד ורלוונטי יותר למקבל הקצה נותן תוצאות טובות יותר. לדוגמה, מיילים רלוונטיים מייצרים פי 18 יותר הכנסות ממיילים משודרים. ולקוחות פוטנציאליים שמטופחים בתוכן ממוקד מייצרים גידול של 20{8763d72d870c5fdaa7017bfee1a11ac02b29864ebb99883b2bc0c874a8cdcc57} בסיכויי המכירות.

רלוונטיות נולדת ממידע. תובנות לגבי חומרים שחשובים לליד בכל מערכת היחסים שלהם עם המותג שלך יעזרו ליצור תוכן רלוונטי. ונתונים דמוגרפיים ומידע ליצירת קשר עוזרים לספק את התוכן הנכון לאדם הנכון בזמן הנכון.

אסטרטגיות שיווק תוכן דינמיות

השתמש בתוכן דינמי בצורה מכוונת והיה מכוון לגבי השימוש בו, מכיוון שהוא יוצר חוויה טובה יותר ללידים וללקוחות שלך.

בעת שילוב תוכן דינמי באסטרטגיית השיווק שלך, עליך לדעת כיצד הוא ישפר את הזמן של הלקוח הפוטנציאלי שלך עם המיילים שלך או באתר האינטרנט שלך.

כיצד לשלב תוכן דינמי באסטרטגיית השיווק שלך:

בטל המרות חוזרות

אם לקוח הוריד הצעה מסוימת או רכש מוצר מסוים, השתמש בכללים דינמיים כדי להסיר את ההצעה הזו מהתצוגה שלו. זה יעזור לך ליצור חווית קניות או אתר שלעולם לא מזדקנת מדי עבור הלקוחות שלך. ותוכלו לחשוף את הלקוחות שלכם להצעות או מוצרים טריים, שמקפיצים את ההמרות והמכירות שלכם.

התאמה לשלב מחזור החיים של פוטנציאל

שלב מחזור החיים של הלקוח הפוטנציאלי מתייחס למרחק של המבקר בתהליך קבלת ההחלטות שלו. האם זה הביקור הראשון שלהם? האם הם מוכנים לבצע רכישה? האם הם מעריכים אפשרויות?

על ידי ידיעה על ליד מסוים, תוכל להימנע ממכירת יתר אליהם בשלב המוקדם של המסע שלהם. כמו כן, אתה יכול להימנע מבזבוז הזדמנות למכור למישהו שמוכן לקנות.

יש להימנע מטעויות בתוכן דינמי

אי דיוק נתונים

תוכן דינמי מסתמך על איסוף הנתונים שלך בצורה נכונה. אז, קבל את הנתונים הנכונים ויהיו לך דרכים לתקן נתונים לא מדויקים.

השקת מוצר חדש? עבור הלקוחות הקיימים שלך, אתה יכול להשתמש בתוכן כדי להזמין אותם לרכוש את המוצר החדש שלך. אבל אפילו עם נתונים מהימנים, ייתכן שיש לך כמה שמות או נקודות נתונים שגויות. לכן חשוב שתהיה לך דרך שבה הלקוחות שלך יוכלו לעדכן את המידע שלהם.

התאמה אישית יתרה

תוכן דינמי עוזר לך להתאים אישית בדרכים מרתקות. אבל זכור את הסיבה שאתה עושה התאמה אישית. אל תשתמש בהתאמה אישית רק לשם כך. שקול כיצד זה יעזור או ינחה את הלקוחות הפוטנציאליים שלך. התאמה אישית לא נכונה אינה יעילה ואינה מוצדקת.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.