מה לעשות כשהעסק שלך לא מוכן לאירוע ברבור שחור כמו נגיף הקורונה

ניהול סיכונים

לא להיבהל. יש כמה דברים מאוד פשוטים שאתה יכול וצריך לעשות.

יש לך פקיד קבלה או שומר שצופה בדלת הכניסה, מערכת אזעקה בלילה, תוכנת אנטי וירוס המגנה על המחשבים שלך וחומת אש שמגינה על השרתים שלך. הכל טוב חוץ מדבר אחד. הרגע שלחת את הצוות שלך לעבוד מהבית. אינך יכול לתת למידע העסקי שלך, לרבות נתונים מסוימים עם דרישות תאימות שחייבים להיות מוגנים, להיחשף לאינטרנט. אל תחשוף את העסק שלך, העובדים שלך או הלקוחות שלך לשודדי אינטרנט ורמאים או גרוע מכך. אם פתאום מצאתם את עצמכם בתפקיד הזה, שקול לספק לעובדים שלכם את הכלים הבסיסיים הללו כדי לאפשר להם לעבוד מהבית בצורה מאובטחת.

אנו חיים בעידן שבו רמת הסיכון למידע הסודי שלנו גדלה מדי יום. הצורך להגן על תקשורת דיגיטלית מטיל עומס אדיר על העסק ודורש חריצות מתמדת כדי לצמצם את הסיכונים המתפתחים כל הזמן. במהלך אירוע Black-Swan כמו התפשטות COVID-19, שבו אתה נאלץ לקבל החלטה קריטית כמו שליחת הצוות שלך הביתה בהתראה של מספר ימים בלבד, זה קריטי שלא תאכזב את המשמר שלך. השימוש באפליקציית דוא”ל מוצפנת מאובטחת הוא הקו הקדמי של הימנעות מסיכונים עבור העסק שלך.

הצפנת אימייל היא חובה

אתה צריך אפליקציה שכל הצוות שלך יכול להשתמש בו בבטחה, בקלות ובמחיר סביר. אין לך זמן לאימונים ממושכים או לברר למי יש איזו יכולת בבית. אתה צריך מוצר קל להתקנה, קל לשימוש וגמיש מאוד, כולל אפליקציה תואמת לנייד. אם תשלח דוא”ל מאובטח ללקוחות, ספקים או אחרים מחוץ לעסק שלך, תזדקק לאפליקציה המאפשרת לך לשלוח מייל מוצפן לנמענים כדי לרכוש את האפליקציה כדי לקבל אימייל מאובטח.

בדוק את  מאת   תקופת הניסיון החינמית שלהם מתארכת ל-30 יום במהלך המשבר הזה ללא צורך בהתחייבות פיננסית נוספת. תעריפים קבוצתיים זמינים אם תחליט להמשיך להשתמש בעתיד.

תקשורת צוות

תקשורת עם צוות העובדים שלך בצורה קלה ושקופה ככל האפשר עוזרת לשמור על הצוות שלך ממוקד ומוטיבציה, גם כאשר עובדים מרחוק. ישנם מספר מוצרים בשוק המספקים הודעות טקסט וצ’אטים קבוצתיים, שיחות ועידה בווידאו, תזמון וניהול פגישות צוות מקוונות, ושיתוף פעולה ושיתוף קבצים. כדי שהדברים יהיו פשוטים ככל האפשר לעובדים שרק מתרגלים לעבוד מרחוק, שילוב היכולות הללו באפליקציה אחת וקלה לשימוש יחסל הרבה כאבי ראש ויחזיר את הצוות שלך לעבודה במהירות. היישום Microsoft Teams הוא דרך טובה להשיג זאת. יש כמה עמלות מינימליות מראש אבל הן קטנות אם אתה מסוגל לשמור על פרודוקטיביות העובדים שלך.

בדוק  הם מתמחים בהקמת צוותים וירטואליים.

שינוי תרבות

עובדים אוהבים לעבוד מהבית ורואים ביכולת לעשות זאת בכל עת כהטבה. אין תנועה, אין דלק, ועבוד ב-PJ שלך אם אתה רוצה. לאחר מכן הם מסיימים את היום הראשון שלהם בעבודה בשלט רחוק ומוסיפים בקרוב את הרשימה שלהם יכולה להשתנות. אין משרד שקט, אין בריחה מהילדים, אין ארוחות צהריים עסקיות, אובדן קשר עם עמיתיהם העובדים ועיכובים בביצוע עבודתם כי הם לא יכולים פשוט ללכת במסדרון לשאול את הבוס שאלה. בואו נודה בזה, לאנשים יש גם הרבה סיבות לאהוב לעבוד מהמשרד. העובדים שלך עשויים להיות בהלם תרבותי. חלקם יכולים להתמודד עם זה ויראו בכך תועלת, וחלקם לא.

עבודה עם עובדים מרוחקים היא גם שינוי תרבות למנהלים. האם אתה יכול לנהל עסק בלי יכולת לראות את האצבעות של העובד שלך רצות על המקלדת? מנהלים רבים הם “אולד סקול” ויש להם בעיה גדולה יותר עם שינוי תרבות מאשר העובדים שלהם. חלק גדול מהשינוי הוא בהלך הרוח של המנהל.

אני ממליץ על ספר שכותרתו “ניהול פרויקטים וירטואלי” מאת פול מקמהן. הוא נכתב עבור מנהלי תוכנה אך יש לו יישום רחב בכל סביבה וירטואלית. www.pemsystems.com

ישנן סיבות רבות להאמין שימי העבודה במגדלי משרדים גבוהים תמו. מה ש-9-11 לא השיג, ייתכן שהמגיפה של 2020. כמובן, אני מזהה שיש עבודות שלא ניתן לבצע מרחוק… אבל רבות מהן יכולות. העלות התקורה לתפעול רוב המשרדים, שכר דירה, חשמל, ניקיון, ביטוח נעלמים כאשר אתה נועל את הדלתות ונותן לעובדים שלך לעבוד מהבית. הפחתת עלויות תקורה היא לעתים קרובות פתרון טוב לחוסר שליטה נתפס על העובדים שלך. השתמש במצב הנוכחי כדי לנסות לעבוד מרחוק עם צוות העובדים שלך. אולי תופתעו לטובה.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.