פיתוח קשרים בין-תרבותיים על פני טכנולוגיה

רשת

בתקופה שבה האינטרנט שינה את הדרך בה אנו מתקשרים, אנו רואים שהרבה דברים יכולים ללכת לאיבוד בתרגום באמצעות טכנולוגיה. חשוב לציין שאמצעי תקשורת יעילים מסוימים יכולים להשתנות לפי הרקע והתרבות של המקלט. זה חיוני לתקשר בצורה יעילה באמצעות הפלטפורמות המתאימות.

איש הקשר הטלפוני

שיחת טלפון מספקת שיטה מהירה וזולה לתקשורת עם מחזיקי עניין. לטלפון יש כמה מגבלות נוספות. אדם אינו יכול לראות הבעות פנים, מחוות או תנוחה, ולכן עליו להסתמך לחלוטין על צליל הקול שלנו ועל המילים בהן אנו משתמשים. תכננו מראש מה תגידו. זה עוזר להשתמש בתוכנית מצגת כתובה כמדריך במהלך השניות הראשונות של השיחה. מה שאתה אומר נקבע על פי המטרות שצוינו בהתחלה. יתרון בשיחת טלפון הוא האפשרות לרשום הערות במהלך שיחה מבלי להיתקל בגסות או בחוסר כבוד. הקפד לחזור על מה שהאדם השני אמר כדי לאשר שאתה באותו עמוד ולהוכיח שהקשבת באופן פעיל.

הדואר הקולי

הפופולריות הגוברת של הדואר הקולי מהווה אתגר עבור אנשי עסקים. אנשים רבים עסוקים מאוד, ויחזירו מספר לא ידוע רק אם הם יודעים שהשיחה הייתה חשובה מספיק כדי להשאיר הודעה קולית. חשוב להקדים את ההודעה הקולית ולדעת בדיוק מה לומר אם תגיעו להקלטה. התפיסה של המקלט אותך מבוססת מאוד על מה שאתה אומר ואיכות הקול. ספק סיבה משכנעת לאדם להתקשר בחזרה ולהציע פריט תקף שיעורר עניין. הודעת הדואר הקולי צריכה להיות דומה להצהרת הפתיחה שהיית עושה אם היה לך קשר פנים אל פנים עם הלקוח הפוטנציאלי. לבסוף, תן את המספר שלך לאט ומלא. בדרך כלל עדיף לחזור על המספר.

המייל

לקוחות פוטנציאליים רבים ולקוחות מבוססים אוהבים את הנוחות של התכתבות במייל ומעדיפים אותה כחלופה ליצירת קשר טלפוני. אבל שימו לב שחלק מהאנשים, או דורות, מגלים שדואר אלקטרוני הוא הרבה פחות אישי ומקצועי משיחת טלפון. הקפד להכיר את הקהל שלך לפני בחירת אמצעי תקשורת. בעת שימוש בדוא”ל, האתגרים שלך הם להקל על הכתבים שלך לקרוא ולטפל בדוא”ל שלך. אנשים שמקבלים כמויות גדולות של דואר אלקטרוני עשויים לבחור באופן סלקטיבי איזה מהם לקרוא על ידי סריקת שורות הנושא ומחיקת אלו שלא מעניינים אותם. השתמש תמיד בשורת נושא משמעותית וספציפית. הודעת הדואר האלקטרוני צריכה לומר בבירור לקורא מה אתה רוצה ולאחר מכן לעודד תגובה. זהה את הנקודה העיקרית של הדואר האלקטרוני שלך בפסקה הראשונה או השנייה. פרמט את המייל כך שיהיה קל לקריאה. זה עשוי לדרוש שימוש בכותרות כדי לזהות את המרכיבים העיקריים של התזכיר. לבסוף, שימוש בקובץ חתימה- קובץ טיפוסי כולל שם מלא, כותרת, השתייכות, מספר טלפון, ובמקרים מסוימים סיסמה.

שיחת הועידה

שיחות ועידה יכולות להיות משעממות וקשות לביצוע אך הן חלק הכרחי בעסק. כשאנשים רבים משתתפים בשיחה, קל למוח שלנו לנדוד. שמור את ההצהרות שלך קצרות ובקש משוב ישיר לעתים קרובות, במקום לשאול שאלה פתוחה לכל הקבוצה. כמו כן, כדאי לשלוח אג’נדה מבעוד מועד ולדבוק בה כדי שכולם ידעו את מטרת השיחה, כמה זמן בערך היא תימשך ומה הם צפויים להכין לפני השיחה. חברות מסוימות מקליטות שיחות ממגוון סיבות, אם אתה בשיחה עם אנשים מחברות אחרות, וודא שאתה מודיע להם שאתה מקליט את השיחה. לבסוף, הגדר מגבלות על משך השיחה. זה אפילו חשוב יותר מאשר קביעת מגבלות זמן לפגישות פנים אל פנים שכן כמות האנרגיה שאבדה בשיחה עולה על זו של פגישות. היעדר משוב הוא מחץ אנרגיה עצום. הגבל שיחות לאורך סביר כדי שכולם ידעו למה לצפות.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.