5 הטעויות הרגילות ביותר שעלולות לשבור את עסקי המסחר האלקטרוני שלך

ניהול סיכונים

יצירת חנות מקוונת ממש לא כל כך קשה כאשר יש שפע של פלטפורמות זמינות כולל Magento, Shopify ל-WoCommerce או Zencart. עם זאת, בהתחשב בתחרות העזה בגזרת המסחר האלקטרוני, פתיחת מיזם מקוון עוסקת יותר בבניית אמינות והפיכת הדברים למושלמים כדי להגביר את ההמרות. עבור קמעונאים מקוונים, הצלחה היא דוגמה בטוחה רק אם הם יודעים איך להביא לקוחות חדשים באופן עקבי ולמלא את כל הפערים באתר. בכל שלב, עליהם להיזהר לא ליפול קורבן לטעויות היקרות שרוב הקמעונאים עושים ולהרוס את היקף הרווחים שלהם.

בין אם סוחרים קמעונאיים רוצים להשיק חנות מסחר אלקטרוני או לבצע אופטימיזציה של החנות הקיימת שלהם, הנה הטעויות הברורות ביותר שהם צריכים להיות מודעים להן כדי להציע חווית משתמש מרגשת למבקרים שלהם.

#1 אין תוכנית מתאימה למיקוד

עבור אתר מסחר אלקטרוני, לא צריך תוכנית אסטרטגית רשמית, אלא עדיין תוכנית פשוטה כיצד להמשיך ולמקד את הסגמנטים הספציפיים. אתה לא צריך תוכנית עסקית כמפת דרכים להצלחה אלא פשוט להיות מודעים למי הם הלקוחות שלך, מה הם אוהבים, מה אתה יכול למכור להם ומה הלקוחות מוכנים לשלם עבור המוצרים המוצעים על ידך.

#2 אין הצעת ערך ברורה

מחקרים הראו שרוב הקונים נשארים כמה שבריר שניות באתר אינטרנט כלשהו לפני שהם מחליטים אם הם ירכשו או יעזבו ליעד קניות אחר. הדבר היחיד שיכול לאשר את החלטתם להישאר הוא הצעת ערך ייחודית של החנות שלך. הצעת הערך שלך תגרום לך להיות שונה משאר המוכרים ותציג את מה שיש לך להציע עבורם. ליתר דיוק, הצעת הערך היא סיכוי מבטיח מקצה הקמעונאים לספק הטבות ספציפיות ללקוחות ולספר להם מדוע הם הטובים ביותר.

#3 הסתרת פרטי מוצר ומידע

רוב הקמעונאים המקוונים עושים את הטעות ומסתירים פרטים רבים כמו הפריטים המשלימים שנוספו למוצר, הנחה או הנחות, תכונות מסוימות פחות חשובות או ההיטלים הנדרשים למשלוח. הם חושבים שלקוחות יאהבו הפתעות ועשויים להתרגש לאחר ביצוע ההזמנה. אבל, האמת היא שלקוחות מרגישים מרומים במקרים שבהם הם צריכים לשלם יותר ולא ידעו על כך. לפיכך, גם אם יש לך כוונות טובות להסתיר מידע מסוים, אל תלך על זה מכיוון שאנשים אוהבים אותך כדי להיות פשוטים במיוחד לגבי משלוח ומחירים.

#4 התעלמות מטיפול בלקוחות לאחר המכירה

אתה פשוט לא יכול לשכוח את הלקוחות שקנו משהו או אחר מהחנות שלך כי הם עשויים להיות אלה שיחזרו לרכישות הבאות שלהם. לפיכך, וודא שאתה מציע להם חוויה טובה גם לאחר מכירת המוצר. לשם כך, קמעונאים צריכים לקדם דרך בולטת של אינטראקציה עם הלקוחות לאחר מכן, כמו דואר אלקטרוני, הודעות, התראות דחיפה, צ’אט חי וכדומה.

#5 לא שמים דגש על אסטרטגיית SEO עם הבנה של השוק

קידום אתרים עבור מסחר אלקטרוני או כל אתר אינטרנט כולל בעיקר לימוד המתחרים בשוק ומהן מילות המפתח או ביטויי המפתח שהם מכוונים אליהם. אסור לך להתנהג בטיפשות ולשקול רק מילות מפתח רלוונטיות לעסק שלך, אלא צריך לשקול את אותן מילות מפתח איכותיות שיכולות להעלות את הדירוג שלך במנועי החיפוש מעל המתחרים שלך.

תמיד עדיף ללמוד מטעויות של אחרים מאשר שלך. האיורים שלמעלה נועדו לגרום לך ולכל קמעונאי שאפתן להיות מודעים לטעויות הנפוצות שעלולות לקרות בפיתוח מסחר אלקטרוני. זה בטח ייתן למוח שלך לזמזם עם רעיונות שונים כיצד להימנע מהטעויות הללו ולשפר את היקף ההכנסות של החנות שלך.

רוב סטיבן הוא אחד ממפתחי Magento eCommerce המוכרים ב-PHPProgrammers, חברה בעלת הדירוג הגבוה ביותר לפיתוח פתרונות מסחר אלקטרוני באוסטרליה, ושומרת על עצמו מעודכן בטריקים, אסטרטגיות ומתודולוגיות מרכזיות של עסקים מקוונים. עקבו אחר עמוד הפייסבוק לעוד גילויים מעניינים על פיתוח המסחר האלקטרוני.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.