Büyük Finansal Hatalar Yapmaktan Kaçının, Ancak Buna Takıntılı Olmayın

Admin

Administrator
Yönetici
Ayrıca, bu, üretim hatası hedefiyle finansal bir yatırıma giriyor, daha ne, önemli bir hata mı? Hiçkimse. Aynı zamanda bir numara kesinlikle yapmaz.

Basitçe söylemek gerekirse, insanlar hataları ürettiklerini fark etmedikleri için hata yaparlar. Çok geç olana kadar.

Daha da kötüsü, hatalar genellikle güçlü finansal yatırımlar olarak gizlenir. Hatalar genellikle Sharon Rock gibi görünür. Çocuk eğitimi ve öğrenim sigortası teminatı satın almak gibi, zaman paylaşımı teklifleri gibi, iyi bir adam olduğu için ortağınız için garantör olmak gibi.

Bununla birlikte, aynı zamanda, finansmandaki hataların önlenmesiyle tüketilmek de aynı şekilde fakirdir, aksi halde . Cennete kavuşmak istemekle beraber vefat etmek istememek gibidir. Bu gerçekleşemez. Bu şekilde çalışmadığı için.

Finansal yatırımlar doğası gereği 2 unsur içerir — tehlike ve getiri. aynı madalyonun 2 yüzü. Biri diğeri olmadan var olamaz. Bu yüzden pratik olarak tehlikeyi önleyebileceğiniz ve dökmeyebileceğiniz tek yöntem, paranızla hiçbir şey yapmamaktır. Dökülme tehlikesini önleyebilseniz de, gerçek şu ki siz de hiçbir şey elde etmeyeceksiniz. Ve bu, hiç bir zaman bol ya da milyoner olmanın en özel yöntemlerinden biridir. Gerçek şu ki, bu "hiçbir şey yapmaktan kaçınarak" alarak dökülme bitişine gideceksiniz.
seçim
enflasyon sizi uzun vadede elde edeceğinden.

Denediğimiz sürece ve strateji yaptığımız sürece, kötü zamanlar, kötü finansal yatırımlar ve kötü seçenekler olacaktır. Aramızda hayatta hata yapmadığını mı? Bu sıkıntıyı çözmedi mi? Kalplerinin zarar görmemesi için mi? Bu hayat, dostlarım. Üretim hataları formüle aittir. Her hayatta, biraz yağış düşmelidir. Ve çoğumuzun şu anda kesinlikle bulacağı gibi, bu bit yağışları sık sık çılgınca, gürleyen, fırtınalı bir fırtınaya dönüşebilir. Hemen altındaki kasırgalar parasal kayıplardan oluşacak. Bu nedenle, nakit döktüğünüzde aşırı endişelenmeyin, çünkü hepimizin hayatta ödemesi gereken zorunlu bir maliyettir. Kavram, kayıpları her zaman az ve sıra dışı tutmaktır. Döktüğün zaman, dersi keşfet. Bunu yaparak gelecekte önemli kayıpları önleyeceksiniz.

Nitekim, aklınıza gelebilecek en iyi noktalardan biri başlangıçta kaymaktır. Hemen altında, büyük olasılıkla başlangıçta yapılan hata size büyük kayıplar vermeyecektir. Yani, dersi keşfettiğiniz sürece, kesinlikle deneyimden bir şeyler edinmiş olursunuz. Seni ortadan kaldırmayan şey seni daha güçlü yapacak!

Dersi keşfetmediğiniz sürece, aynı hatayı yapmak için kalacağınızı unutmayın. Tekrar tekrar. Ve birçok insan için, büyük olasılıkla mezarlarına asla dersi asla keşfetmezler.

Elle keşfetmem gerekiyordu.
Hayatımda çok erken keşfettiğim dersler arasında hiçbir zaman hiçbir şey sağlamamak vardı, özellikle de herhangi bir şey nakit olduğunda. Şu anda, bu konuda daha önce uyarıldım. Ayrıca annem ve babam bana bunu "milyon" kez tavsiye etmişti. Ne yazık ki, hayattaki bazı noktalar için kendi başınıza deneyimlemeniz gerekiyor. Ne kadar çok insan sizi bilgilendirirse bilgilendirsin ve beni ne sıklıkta dinlerseniz dinleyin, aklınıza gelene kadar bunu düşünmeyeceksiniz.

Arkadaşlar para almak istediğinde, çabucak sağladım. Ayrıca param vardı, onlar benim arkadaşlarımdı ve yardım etmek istedim. Ancak, parayı geri almalarını istediğimde puanlar o kadar kolay değildi. Bunlar birbiri ardına sebeplerdi, ancak yine de dersi keşfetmedim.

Bir güne kadar ev arkadaşıma 200 dolar borç verdim. O iyi bir adamdı, benim ev arkadaşımdı ve durumu daha dikkat çekici hale getirmek için sol bacağı diğerlerine göre çok daha kısa olduğu için küçük bir topallamayla yürüdü. Ne zaman parayı geri istesem, her türlü sebebi o sağlıyordu. Normalde evde olduğu için stres biraz yüksekti. Ta ki bir gün ortadan kaybolana kadar. Açıkçası, 200 dolarımı asla geri almadım. Dersi keşfettim.

200 Dolar bana keşfetmem gereken dersi vermişti — asla asla nakit sağlamadı. 25 Yıl önce bu ders nedeniyle binlerce kişiyi koruduğumu ve gelecekte büyük olasılıkla çok daha fazla tasarruf edeceğimi düşünüyorum.

Çinliler şöyle diyor: "Hastalık, uzun ömür. Hastalık yok, kısa ömür." Esasen, tükettiğiniz ve yaptığınız şeyle daha temkinli olduğunuzdan bu yana bir kişi hastalığından dolayı çok daha uzun süre çevrimiçi olacağınızı ima ediyor. Bununla birlikte, aslında hiç hasta olmadıysanız, sağlığınızı ve sağlığınızı verilen ve hayatınızla ihmalkar olduğunuz için alabilirsiniz. Bu nedenle, puanlar başarısız olduğunda, gerçekten yanlış giderler ve bu da ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Ve bizim durumumuzda, önceki küçük kayıplar nedeniyle finansal kaynaklarınızı ele alırken kesinlikle daha temkinli olursunuz. Ancak, aslında hiç bir zaman nakit para dökmediyseniz, yanılmaz olduğunuzu düşünebilirsiniz. Her şeyi anladığına inanabilirsin. Bu büyük hatalara neden olabilir ve ölümcül olmasa da ciddi kayıplara ve daha büyük sorunlara yol açabilir.