Düzenli olma mücadelesi.

Admin

Administrator
Yönetici
Ben işletme sahibi değilim. Ben bir CEO / Başkan Yardımcısı değilim (uygun işlevinizi hemen altına yerleştirirsiniz). Hayatta büyük bir zorluk yaşamadım, onu etkili bir şekilde fethettim. Çevre değişikliğine karşı çok az yardımcı oldum.

Tanıdığım bir sosyal ağ dünyasında, sadece normal bir birey olmaya çalışmak istiyorum. Hiç acımadan bir olabilir miyim? "Etkili başarı" ve "verimli verimlilik" dünyasında, kanepeye uzanmak, burnumu seçmek ve bu konuda gerçekten suçlu hissetmemek için para ödeyebilecek kişi olmak istiyorum.
Bazı durumlarda kambur olmak istiyorum, ancak yine de aklım otomobil yarışları. Kendi başarılarımı kaybetmekten korkuyorum. Çözmeye ve yanıt aramaya çalışırken, kendi aklımı inceliyordum ve çağdaş bir dünyada insan aklını incelemeye adanmış bir kitap keşfettim. Çok dokunaklı bir şey vardı.:

Eğer Oedipus'un hikayesi bir kehanet işlevi görebilirse, bu, kişinin sadece kendi dünyasının parçalandığını veya zarar gördüğünü keşfetmek için aradığı başarıyı ve gücü gerçekleştirmenin bir kehanetidir. Eğer başarı, gelişmiş ülkelerde kaldığı gibi ürün eşyalarıyla, güç ise yapıp gitme kabiliyetiyle (cihazlar ve enerji) belirlenirse, Batı dünyasındaki birçok insan hem başarıya hem de güce sahiptir. Dünyalarının yıkılması, içsel ya da psikolojik yaşamlarının yoksullaşmasıdır. Aslında kendilerini başarıya ve güce adadıktan sonra, çevrimiçi olmak için başka bir şeyleri var. Ve Oedipus gibi onlar da gezegende gezgin oldular, hiçbir yerde huzur bulamayan kökünden sökülmüş varlıklar. Her er, bir dereceye kadar, adamından gerçekten uzaklaşmış hisseder ve her biri onun içinde bilmediği derin bir pişmanlık duygusu getirir. Çağdaş insanın varoluşsal sorunu budur.

Alexander Lowen, Hayat Endişesi

Bir şekilde hepimizin ideal olması bekleniyor ya da en azından onu takip ettiğimizi açıklamalıyız. Bu sıçan yarışlarına katılıyoruz, faktörümüzü göstermeye çalışıyoruz, dünyaya ne kadar hevesli ve inanılmaz olduğumuzu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ancak, bunu yapmak istemediğimi varsayalım? Ya da şüpheli olmaya karar verdiğimi varsayalım? Hata yapabilen bir birey olsam bile, bu karmaşık olabilir. Ağırlığımı gizlemek istemediğimi ve belki de iş günüme başlamadan önce bir öfke nöbeti veya daha fazlasını atmak istemediğimi varsayalım? Bir tıff'de kalmanın bedelini ödeyebilir miyim? Sanırım ben yapabilirim, sen de yapabilirsin.

Neden herkes ikilemini derinlere dahil etmeye çalışıyor? Mücadelelerimize sessiz kalarak yanlış, çarpık dünyayı tasvir ediyoruz. Böyle nevrotik bir kültürde, sadece olumsuz yan etkileri gizleyerek sağlıklı, dengeli ve memnun bir yaşam geliştiremeyiz.

Görgü tanıkları olduğu halde ağlayacağınız zaman acıma duyuyor musunuz?(Evet, aklımda tutuyorum, çocuklar ağlamaz ...) Hayatım boyunca halka ağlamanın aşağılayıcı olduğu talimatı verildi. Kesinlikle buzlanıp her şeyi kendime saklardım. Şu anda olumsuz duygularımı azaltmamanın yollarını keşfediyorum, çünkü bu tüm insanların ima ettiği bir şey. Sadece pozitiflik bizim gerçek doğamız değildir. Her ikisine de sahiptir: olumsuz ve olumlu. İlerlememize yardımcı olan gerçekten kendi başınıza olmaktır, başka bir kişi olduğunu iddia etmek ise büyük bir endişe kaynağıdır.

Keyifli gerçek: İlk başta makaleyi "Rutin olma sanatı" olarak adlandırdım, ancak bir kez daha gözden geçirdikten sonra şunu fark ettim: "Hangi sanatı tartışıyorsunuz? Bu gerçekten sanat değil, bu bir savaş."

Aynı şekilde, başlangıçta kendime yardımcı olmak için bu makaleyi hazırlıyordum, ancak ağırlaşmamdaki tek kişi olmayabileceğimi düşündüm. İnanılmaz bir şeyi başaramadığım için gerçekten utanmamaya dikkat edin. Hepimiz kibiri birbirinden ayırabilir ve sıradan insanlar olabiliriz. İniş ve çıkışlarımızla aynı şekilde başa çıkmamıza izin verelim.