İlk ürün rolümü belirlememe ne yardımcı oldu?

Admin

Administrator
Yönetici
Bir önceki ayda, mesleğimde ekipman taşıdığım için, birçok insan bir öğe işlevine nasıl geçtiğimle ilgili yardım aramak için bana eğildi. Bu, seyahatimi ve deneyimimi yazmam için bana ilham verdi. Bir başlangıca yardımcı olacak çok sayıda web içeriği var, ancak aşağıda bana yardımcı olan 5 puan var.

Not: MBA seviyeniz yoksa veya 1. sınıf bir enstitüden değilseniz, prosedür çivi kadar zor olabilir.
1. Network / Taktik Olun
LinkedIn etkili bir sistemdir. Lisanslarınız ve sertifikalarınız da dahil olmak üzere mevcut ve önceki işlevlerinizle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere uygun yetenekleri dahil ederek hesabınızı güncel tutun. Akranlarınızdan ve iş ortaklarınızdan öneri talep etmeyi unutmayın (bu alan, işe alım görevlilerine ve öneriler için eğildiğiniz kişilere yardımcı olur, çalışma ortamınızda nasıl bir etki yarattığınıza bakın).
Tavsiye istemek için ağınıza, mezunlar mahallenize, işe alım görevlilerine ulaşın. Şu anda açık bir ayarı anlamıyorsanız, öneri istemeyin. Ayarları aramak için LinkedIn ve ilgili meslek web sayfalarını sürekli olarak inceleyebilirsiniz. İnsanlara eğilirken nazik ve kibar olmayı unutmayın. İşte bazılarına eğilirken uyduğum bir mesaj tasarım teması Doğrudan hiçbir fikrim yok :
Merhaba "Ara", Her şeyin seninle iyi olmasını diliyorum! "İş görüşmesi" nde bir Öğe işleviyle karşılaştım ve bunun için kesinlikle uygun olacağımı düşünüyorum. Benim için bir tavsiye gönderebilir misiniz? Gerçekten vaktiniz varsa konuşmaktan memnuniyet duyarım. Seninle konuşmayı bekliyorum. PFB web bağlantısı "web bağlantısı".
LinkedIn ve twitter üzerinden ağ oluşturma etkinlikleri için bir görünüm sağlayın. Bunlar da yararlı olabilir.
2. Granül haline geri dönün / kolay olun
Herkes, tek bir web sayfasına geri dönmenin en iyisi olduğunu anlar, ancak uygun anahtar kelimeleri vurgulamak da aynı derecede önemlidir ve geri dönüşünüz için niceliksel bilgi içermelidir. Standart olarak, bir İK'nın bir geri dönüşle kontrol etmesi 6 ila 7 saniye sürer ve uygun bilgilerin vurgulanması sizi toplantılara yerleştirme prosedürünü hafifletir. LinkedIn veya İnstagram'da "Wonsulting" e uyarak hemen aşağıya doğru derin dalış yapabilirsiniz.
İşinizle ilgili uygun bilgilerden oluşur — Ne aşırı zevk ne de aşırı düzene.
Kolay erişilebilirlik için e-postanıza, profilinize veya işlerinize bağlan'ı ekleyin.
Tasarım temalarını kontrol etmek için şantiyelere ücretsiz dönüşten yararlanın. Benimkini kişiselleştirmek için Fazla yaprak kullandım.
Her uygulama için geri dönüşünüzü değiştirmeyi unutmayın. Görev özetini gözden geçirin ve bunun için geri dönüşünüzü yeniden belirtin. Bu yorucu bir iş olabilir, ancak sonuç olarak harika meyveler doğurur.
Not: MBA derecesi olmayan veya 1. sınıf enstitülerinden olmayanlar için, bu gerçekten öne çıkma olasılığınızdır.

3. Toplantıyı bilin / Ayrıntılı olun
Madde toplantılarının genellikle 5 tür endişesi vardır — Tahminler, kaynak tetikleme, bir öğe geliştirme, bir öğeyi geliştirme, tercih edilen öğe. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi çevrimiçi olarak edinebilir veya ürünler hazırlayabilirsiniz. Hazırlık çalışmam için "Başbakanlık toplantısını bozma" yı kontrol ediyorum. Bu kitap yalnızca toplantı prosedürünün öğe bölümünü değil, toplantılarla ilgili tüm deneyimi de kapsar. Benden yüksek bir öneri.
Her kuruluşun farklı bir toplantı prosedürü olduğunu unutmayın. Bu şekilde, şu anda organizasyonda bulunan birine yardım için başvurabilir ya da sadece personel departmanından bir özgeçmiş isteyebilirsiniz. Bu, çeşitli turların talep edilmesinden ve bu turların tadını çıkarabileceklerinden oluşur. Bilgi için İk'ya basmamayı unutmayın.
Kuruluşun geçmişini, kurucularını, en yeni bilgilerini ve öğelerini inceleyin. Bu, kuruluştaki gerçek tutku oranınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
4. Uygulama, uygulama ve uygulama / Kendini kontrol et
Toplantıda mükemmel yanıtlar vermenin en iyi yöntemi pratiktir. Linkedın'deki PM kurumuna uyuyorum ve normal PM zorluklarını düzeltmeye çalışıyorum. Ne kadar çok çalışırsan o kadar iyi olacaksın.
Simüle edilmiş toplantılar sağlayın ve görüntüleyin. Büyük fırsatlar. Simüle edilmiş toplantı video kliplerini görüntülemek için YouTube'da "Üs" e uydum. Ayrıca bir faktör olarak, ağlarındaki PM hazırlık çalışmalarında ek web içeriği de keşfedebilirsiniz.
5. Görevi inceleyin / Bilim adamı olun
Tüm PM görevleri karşılaştırılabilir görünse de, her biri kendi yönteminde çeşitlidir. İş yerinde okurken, görevin gerçekten ilginizi çekip çekmediğini belirlemeye çalışın.
İstihdam eden süpervizörle görüşürken, günlük yükümlülükleri, grubun ne yaptığını ve hedeflerini bilin. Bu, görevin gerçekten yapmak istediklerinizle aynı hizada olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur.
Bu yolculuğun sinir bozucu olabileceğini bilmeme rağmen, kesinlikle benim içindi, bu saatlere ve inisiyatiflere yer vermek kesinlikle madde yönetimine dönmenize yardımcı olacaktır. Kendinize güvenin ve kesinlikle gideceğiniz yere ulaşacaksınız. Gerçekten herhangi bir endişeniz varsa veya sadece konuşmak istiyorsanız bağlantı kurmaktan çekinmeyin!

SideNote - Bu makale bana neyin yardımcı olduğunu belirtir! Bunu göz önünde bulundurarak, bu önerileri bir tuz tanesiyle almanızı tavsiye ederim. Keşke bu, eşya idaresine yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olsa.