Küresel Uyanış: Gelecekteki İnsanın Doğuşu

Admin

Administrator
Yönetici
"Doğanın bizi nereye götürdüğüne dair bir vizyon olmadan, kümülatif deneyimimizin arka planda ne kadar büyük olduğunu anlamadan, önceden var olan üzüntüye batabiliriz. Ve batmamalıyız."

- Christopher Bache

COVID ile yatağa bir hafta yatırım yaptım, gözden geçirdim, dinlendim ve genellikle silindim. Bununla birlikte, bir bakıma, bu gerçek bir nimet oldu - muhtemelen karşılaştığım en kapsamlı ve en önemli hikayelerden birini özümsemem için bana zaman ve alan sağladı, ki bu da bu makalede açmam muhtemel. Bu, birçok yaşam boyunca tüm insan tiplerinin uyanışının çözülmekte olan bir hikayesidir — çevrenin sürekli zarar görmesini ve yaşanmasını, çevresel ve sosyal kırılmayı önemli ve gerekli bir eylem olarak bağlamsallaştıran bir hikaye çünkü uyanış.

Öğretmen Christopher Bache tarafından LSD ve Dünyanın Zihni'ni inceliyordum, burada efsanevi yirmi yıllık yolculuğunu 73 yüksek doz LSD seansına kıyasla çok daha azıyla anlatıyor. Bu oturumlar boyunca Bache, Stanislav Grof'un LSD psikoterapisi için sistematize edilmiş programına (mevcut aşağı, göz bağı, bakıcı, kombinasyon prosedürü vb.) Uyuyordu.).

Gerçekten şimdiye kadar kontrol ettiğim en inanılmaz yayınlardan biri. Bache, her oturumu metodik olarak belgeliyor ve anlatıyor ve çoğu istisnai olarak, deneyimlerinin düşünceli, metafiziksel, ruhsal ve kozmolojik sonuçlarını kontrol ediyor — ki bu kesinlikle gerçekten derin ve gerçekten aşırı. Aslında, yaşamın ve farkındalığın sırrına girmenin mümkün olduğu kadar derine indiği anlaşılıyor. Ve ondan sonra biraz. Harika bir deneyim hikayesinin peşindeyseniz, daha fazla bakmayın.

Bache'nin bu deneyimlerden geri getirdiği şeyin bir bölümü, bugünkü tarihi çağımızdan üretim hissi ve ima için derin ve etkileyici sonuçların bir anlatımıdır— izlenmesi son derece zor olan bir kaos, kargaşa ve hızlanan değişiklikler çağı - nihayetinde çözülmekte olan önemli bir hikayenin içine girmekten bahsetmiyorum bile. çok daha iyi bir gelecek ve çok daha iyi bir insanlık.

Son derece ayrı bir yerde kalıyoruz. Arka planda dönüştürücü bir faktör. Son zamanlarda küreselleşen tipler, yaşam yardımı (eko-) sistemlerimizi hızla mahveden intihar sersemliği ile birlikte hızlı teknik gelişimden geçiyor. Dolayısıyla dönüştürücü faktör de aynı şekilde zarar verici bir faktördür. İkilem. Acil bir durum. Ve bu gerçekten çok hızlı gerçekleşiyor. Bu fiyata uygarlığımızın 2050'ye ulaşması pek olası değil.

COVID-19 pandemisi, belki de başlangıçta, dünya çapındaki bağlantımızı gerçekten, şaşırtıcı bir şekilde tanımamızı sağlayan, yetenekli olduğumuz sansasyondur. İkilemler ve felaketler çok daha geniş ve kapsamlı hale geldikçe, bu anlayış (dünya çapında bağlantı) sadece genişleyecektir. Acı verici, acı verici olması muhtemeldir, ancak bunun ve ne olduğumuzun anlaşılmasında önemli bir hareketi katalize etmesi muhtemeldir. Birçoğumuz için şu anda var.

Önümüzdeki ikilemlerden kurtulmak için satın almada, kendimizi ayrı ve farklı insanlar olarak kavramlarımızı başlatmamız ve kendi bilgisine, yaratıcılığına ve farkındalığına sahip olan dünyevi bir organizmada (dünya çapındaki insan türleri) hücreler olarak yeni işlevlere girmemize izin vermemiz gerekecektir. Bu organizma şu anda yaşam için gerçekten çok şey ifade ediyor ve yüzyıllardır devam ediyor — şu anda meydana gelen değişim, kendini fark etmesiyle sona eriyor.

Basitçe söylemek gerekirse: biz, kendimizi dünya çapında bir türün en büyük hissinde, kendimizin farkında olmaya son veriyoruz.

Anlayışımızı ortak yaşamımıza tek tip ve tek bir dünya olarak uyarlayarak, her birimiz, tüm insanlığı kabul eden ve kapsayan, tamamen dikkatli bir dünya çapında grup zihninin durgun ancak istikrarlı gelişiminde yer alıyoruz.

Bu "Dünya Çapında Biz" şu anda kümülatif bilinçaltının psişik karanlığında yüzyıllar sonra farkındalık alanına giriyor. Bununla birlikte, bu farkındalığın her insanda işlevsel olmasından önce gelmek için uzun ve uzun bir yöntem vardır.

Şu anda, basitçe ortaya koyduğum bakış açısına göre, tüm bu yaşananlar gerçekten dönüştürücü bir işlevle eğleniyor: bizi uyandırıyor. İnsanlar olarak, aslında, ancak daha çok dünya çapında ve kişisel olmayan bir tür olarak -bilinç.

"İnsanlığın değişimi korkunç deneyimlerle gerçekleşecek.

Bu deneyim, dünya çapında bir çevresel ikilemin yol açtığı dünya çapında bir sistem ikilemine ait olacak. Kümülatif rahatsızlığımız daha uzun süre dayanılmaz hale geldiğinde türlerimiz değişecektir.

Seanslarım bana insanlığın bu ikilemle geleceğini gösterdi, hasarsız değil, değişmiş doğru. Yepyeni bir insanın doğuşunu sağlıyoruz." - Chris Bache

Bu kümülatif kendi kendine uyanış, çevresel bozulmanın (ve diğer çeşitli zarar verici faktörlerin) varoluşsal olarak tehlikeye sokan uyarımı tarafından açıkça tetikleniyor: sanki, uyum sağlamak, başarmak ve gelişmek için satın aldığımızda, şu anda tür derecesinde öz-farkında olmak zorundayız. Bu prosedür şu anda dünya çapındaki mahallenin küçük ceplerinde devam etmektedir. Aşağıdaki eylem, bu cepleri genişletmek, kümülatif farkındalığın bu "bölgesel alanlarının" küreselleşmesine yardımcı olmak; onları insanlığın tüm yaşayan (eko-) sisteminden oluşacak şekilde yaymak.

Sanki bu yer altı ağlarının gün ışığına çıktığı, sporlarını başlattığı ve tüm gezegene yayıldığı günü beklerken, kendini bilen ekip bilincinin dünya çapında bir miselyumunu genişletiyormuşuz gibi…

Chris Bache, "İnsanlığın birleşik alanı, kendisini daha yakından tanımak için kesin ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılıyor" — Chris Bache

Sonuç olarak, kasıtlı olarak faydalı olan ve insanoğlunun takım zihnine / kümülatif farkındalığına hayat veren insanları, ekipleri ve mahalleleri aşamalı olarak düşünmeye başladım. Her birimiz bunu yapabiliriz, ne zaman bilerek ilgimizi (anlayışımızı, benzerlerimizi, tedavimizi) "Ben" yerine "Biz" e dönüştürürsek. Bohmian tartışmaları, kümülatif önsezi ve çember gibi yöntemlerin tümü, insan ekiplerinin kümülatif öz farkındalığını güçlendirmek için tasarlanmış prosedürlerin örnekleridir.

(Aynı şekilde, sevgi duygusunun yansımasının "biz" e nasıl yönlendirilebileceğine dair bireysel bir sorgu hazırlıyorum, böylece bize bir duygu duygusunu geliştirmek ve beslemek için kolay ancak etkili bir egzersiz sunuyoruz. Soundcloud'un hemen altındaki 20 dakikalık yönlendirilmiş yansımaya dikkat edebilirsiniz.)

Dünya çapındaki ekiplerle (yani abd!), türlerin farkındalığı, kendisini tanımak için üretim hareketleridir. Sanki kümülatif farkındalığa erişme hedefi, tamamen o "biz" e dönüşen insanlardan değil, kümülatifin kendisinin ortak niyetinden, kendini öz farkındalığa sokmak için özelle birlikte hareket etmekten geliyormuş gibidir. Bu duygunun bizimle birlikte gerçekleştiğini hissettiğimizde, bundan sonra gerçekten "özel insanlar" ın daha büyük bir organizmadaki hücreler olduğumuzu hissedebiliriz, her biri bizim bütün türlerimiz olan canlı varlığın alternatif gelişimini sunar ve gerçekten sembolize eder. Bunun gerçekleştiğini izlediğimizde, prosedüre göre üretebilir ve sistemlerini tanımaya başlayabiliriz. Bunu yapmak, insanlığın büyükleri için çevrimiçi olmanın ne anlama geldiğinin önemli bir parçası gibi görünüyor - çünkü tüm insanlığın, tüm insanlığın avantajları olarak yaşayan, nefes alan ve yer değiştiren kendi başınıza ölçmeye hazır olduğunuzda!

Peki: büyük insan ve takım çeşitleri, türümüzün takım farkındalığının bilgisine ve hayal gücüne kasıtlı olarak derin ve hassas bir duyarlılık geliştirmeye başlarsa ne olabilir? Tüm dünyanın bilgisine ve hayal gücüne mi? Evrenlerin kendisi mi? Daha yeni keşfetmeye başlıyoruz. Dünyayı dolaştığımız ve başlangıçta cesur adımlarımızı derin uzaya attığımız gibi, geleceğin sınırı da sınırsız farkındalık denizidir. Yuval Noah Hariri'nin Homo Deus'ta bu konuda büyük bir evresi vardı.

Bir sonraki keşif aşamamız (veya dönüştürücü gelişimimiz), özellikle de tüm türlerimizin daha büyük bir farkındalık alımına uyanışı, sayısız yıl boyunca hamilelikteydi ve bugün bir ilerlemenin uçurumunda duruyoruz.

İnsanlığın doğasında, kültürümüzden, ulusal politikamızdan ve ekonomik iklimimizden ekolojimize, maneviyatımıza ve hayal gücümüze kadar hayatımızın her unsurunu yükseltecek akıl almaz bir (r) evrimin başladığını görüyoruz. Faaliyetlerimiz ve seçimlerimiz, bugün ve yarın, bu dönüşümün tohumlarıdır. Bu tohumlardan birkaçı şu anda çimlenmekte ve başlangıçta ihale tomurcuklarını ortaya çıkarırken, diğerleri kümülatif bilinçaltının derinliklerinde gizlidir. Gelecekle ilgili pek bir gelişme gösteremiyoruz. Bunu yapmak için neye ihtiyacımız olursa onu almamız muhtemel. Büyük olasılıkla bizi ortadan kaldıracak ve bizi geri getirecek, kesinlikle değişecek çok şeye ihtiyaç duyacaktır.

Gözlerimizi sınırsız ufka kaldırmamıza izin verin ve oradan bu büyük hayal dünyasındaki dünya çapındaki evimiz için neyin mümkün olduğunu hayal edin, bu muhteşem mandala gibi, bu sınırsız olasılık alanı…

Sonlu, bireysel kibire — çağdaş yaşamda temel olan acımasız ve yaygın deneyime dair gerçek bir anlayışa sahip olan herkese - bu uyanış-acı çeken anlatı oldukça itici ve reddedilmesi kolaydır. Bu deneyimin keşfedildiğini görmek bizim için gerçekten zor, özellikle de derinlerde olduğumuzda.