Shazam'ın lansmanından bu yana geçen 20 yıldan bu yana 20 içgörü

Admin

Administrator
Yönetici
Toplum sorunları başından beri.
Shazam, Hintli, Belçikalı, Amerikalı ve Çinli bir Amerikalı tarafından kuruldu. As worker 25'e kaydolduğumda, Londra merkezli grubu oluşturan 15'ten fazla millet vardı. Hiç şüphe yok ki çeşitlilik, inanma ve uygulama konusunda çok daha iyi bir kalite getirdi.
Yumrukları alma yeteneğine sahip olmak - dayanıklılık her neyse
Shazam webcamera, 2018'de Apple'a satıştan önce birçok kez vefat etmeye yakın. İş dünyası, yazılım uygulamasının lisanslanmasının 3. tarafıyla gelir paylaşımı işbirlikleri ile hayata kalmak için ilk günlerde inanılmaz bir görev yaptı. CEO'muz ve kurucu zihniyetimiz tarafından eğitilen çok erken yönetim grupları, gerçekten zor zamanlar geçirmemizi sağladı.
Parayı nasıl kovalayacağınızı öğrenin
2002 Yılında, hayatta kalmanın, parasal modellemenin ve nakit akışını izlemenin önemini tartışan deneyimli bir CEO (gerçekten de kendi ceo'muzu kullandık) Jerry Roest'i işe aldık. Daha önce ortaya çıkan rahatsızlığı görebilir ve nakit tükenmeden önce grubu harekete konsantre etme yeteneğine sahip olabilir.
Parasal modellemeye hakim olun, böylece geleceği ‘tahmin edebilirsiniz'
Neye mal olduğunu merak edecek misin? ayrıca çok erken bir başlangıç aşamasında da tahmin edebilirsiniz. Jerry'nin tasarımı, şirkette sadece 1 yıl çalıştıktan sonra, şansları ve hataları görmemize yardımcı oldu.
'Sebep sonuç' takıntısı
Shazam'a kadar, hiçbir zaman anında atıf yapan bir işte çalışmamıştım. Bir dizi radyo reklamı yayınlayabilir ve Shazamlar üzerindeki etkiyi anında görebilirim. Çözümü barlarda gösteren yol gruplarını çalıştırabilir ve sonuçları anında belirleyebilirim. Koleksiyondaki işletme sınavları bana atıf sağladı, böylece çeşitli otomobil teknisyenlerini inceleyebilir ve aralıklandırabilirim. Bu 2002/3'te geri döndü
Bir marka adı geliştirin
Başarımızın önemli bir bölümünün marka adı olduğuna şüphe yok. Her temas noktasındaki anlayışlar, hikaye, belirti. Sadece logo tasarımı değil, reklamlar, tanıtımlar, halkla ilişkilerdeki tonlama ve işbirliklerimiz sürekli olarak şarkı keşfi ve birliği anlamına gelen bu genç, sinirli markayı gösterdi.
Size güvenilirlik sağlayan mülkler geliştirin
2002'de, Shazam Grafiklerini üretmek için çok erken bilgiler kullandık. O zamanlar grafiklerin güvenilirliğine kimse güvenmiyordu, bu yüzden Şarkılar Haftası'nda reklam alanı satın aldık ve grafiği bir reklam olarak çalıştırdık. Bireylerimiz bunun bir reklam olduğunu gerçekten anlamadılar ve gerçekten tedavi etmediler. Shazam Grafikleri, Shazam'ın güven ve güvenilirlik geliştiren temel mülkleri arasında sorudan yoksundur.
Dünya çapında çok erken git
Birçok vc'ler ve danışmanlar doğrudan gitmek için size bilgi verecektir ancak muhtemelen toplumumuzun nedeniyle, Biz çok erken geniş gitti. Aynı şekilde paraya da ihtiyacımız vardı. Claus Nemhzow, önceden gelir ve gelir payı elde etmek için beyaz etiketli bir teklif yaptığımızda (‘Shazam tarafından desteklenmektedir') Vodafone Almanya'yı çok erken ele aldı. Matt McCann ve Claus, 2003'te Japon sürücü NTT Docomo'yu idare ettiler. Bu bize gelir sağladı ve bize çok erken güvenilirlik sağladı. Tartışmalarınızda dünya çapında marka adlarına sahip olmak için sürekli olarak harika görünüyor.
Sağlam bir sahip olunan grupla başlayın ve örneğe göre liderlik edin
Kurucu grubun tecrübesi olmasa da hepsinin çok güçleri vardı, yorulmadan ve sürekli empati ile çalışıyorlardı. Philips anlaşmalarda şaşırtıcıydı; Dhiraj harika bir izleyiciydi ve bunu yararlı eyleme dönüştürdü; Chris doğanın bir baskısıydı, asla ‘hayır' kelimelerini anlamadı ve hiçbir zaman herhangi bir çabadan vazgeçmedi. Bundan sonra formülü sessizce kıran ve bundan sonra her yıl çok daha iyi hale getiren Avery — bu Shazam'ın büyüsü.
Bilge çeşitli insanları işe alın
Çok açık görünüyor, ancak yine de birçok insan ayna resimlerini veya arkadaşlarını kullanıyor. Pakistanlı Faysal'a çok benziyorduk. Sık sık küfür etmek / sırıtmak, sürekli test etmek ama sürekli sorunları düzeltmek. Hindistan'dan Mekhala, çöplerimize sabırla tahammül etti ve çok erken zamanlarımızda sihir yaptı. Kodu İngilizce'ye eşitleyebilecek son derece akıllı ve yatıştırıcı tasarımcı Thomas, 3 eylemlerine önceden inanıyor ve daha cesur personeli sakinleştiriyor.
Yardımcı olmak için harika arkadaşlarla uğraşın
Ürünümüzü pazara götürmemize yardımcı olacak profesyonelleri keşfettiğimiz için şanslıydık. Çoğu zaman büyük işlerden kaynaklanıyorlardı, ancak yalnız gitmek ya da kendi şirketlerini kurmak istiyorlardı. Paul Simpson, Birleşik Krallık'ta Radyo 1 için halkla ilişkiler yaptı. Bizi şarkı pazarı ile ilişkilendirme çalışmaları, Shazam markasının bir inovasyon markası gibi görünmek yerine şarkı pazarının bir parçası olduğunu garanti etmesine yardımcı oldu. Ya da İngiltere ve ABD'deki her önemli inovasyon basın muhabirinin bir Shazam gösterisine ulaşmasını sağlamak için yorulmadan çalışan yeni bir şirket olan Mantrapr'daki grup.
Examination & Discover - bu 2002'de de doğru
Kısıtlı bütçe planlarımız vardı ve reklamcılıkta aylık sınavlar yaptık. Aylık olarak kavramları ve aralık kavramlarını kesinlikle ortadan kaldıracağız. Bilimsel araştırmalar hiç de ideal değildi, ancak bilgi ve bazı yargılar çözümü geliştirmemize, deneyimlememize ve otomobil teknisyenlerini satın almamıza yardımcı oldu.
Tüm bireysel geziyi düşünün
2002'de insan merkezli gelişmenin öz kontrollerini hiç anlamadık, ancak önemli bir konuyu / ağırlaştırmayı yeniden düzelttiğimizi anladık. Bir barda, kulüpte veya radyoda dinlediğiniz bir melodinin çağrısını bilmemek tipikti, motive ettiğimiz davranış mevcut değildi. 2002'ye kadar, bir melodiyi belirlemek için telefonunuzu kullanmadınız. Bu nedenle, o zamanlar hiçbir tel kafes yok, ancak beklediğimiz bireysel yolculuğu haritalayan ok uçları olan çok sayıda flipchart diyagramı. Bir kez daha, sık sık değerlendirdiğimiz bir şey.
Bu öğenin asla mükemmel olması gerekmez, ancak vizyon çekici olmalıdır
Shazam, bazı durumlarda melodiyi kesinlikle ilk günlerde% 50'ye kadar belirleyemezdi. Bir melodiyi kaçırıyor olabiliriz ya da aşırı ortam sesi vardı. Her şirket gösterisinin başarılı olmasını sağlamak için kesinlikle yorulmadan çalışacağız ve kesinlikle başarıya giden yol haritasını ortaya çıkaracağız. Bu karışım, dahil olmak için yoldaşlardan ve finansörlerden yeterliydi
Yönetim kurulunda vizyon konusunda gerçekten hevesli biri var mı
Vc'lerimizle birkaç test süremiz oldu. Bir keresinde hedefleri kaçırdık ve bir sonraki nakit dilimini reddettik. Bazı durumlarda personel geç maaş alıyordu ve bir zamanlar gruba büyük indirimler yapmak zorunda kaldık. Ancak benim zamanım boyunca Ajay Chowdhury'de şarkıları seven ve Shazam'ın adayını gerçek bir fikirle gören bir Sandalyemiz vardı. Coşkusu ve vizyonu nedeniyle birçok reklam tekniğini destekledi. Bu, Shazam'ın düzensiz sularla sık sık teslim edilmesine rehberlik etmek için diğer çeşitli yönetim kurulu katılımcılarıyla başa çıkmamıza yardımcı oldu.
Şirket modellemesi geliştirme prosedürüne aittir
Birçok girişimin iş tasarımını incelemediğine ve geliştirmediğine inanıyorum (örn., nasıl para kazanırsınız), öğe olduğu sürece hiçbir yere yakın değildir. Her Shazam için müşterileri faturalandırarak başladık. Bu bizi elde etti, ancak yinelenen kullanım çok erken evlat edinenler için ‘pahalı' olduğu için şimdiye kadar bizi elde etti. Apple iphone'un 2007'de piyasaya sürülmesi, iş tasarımında adım adım bir değişikliğe izin verdi.
B2B vs B2C bir tarama gezisidir
Ayrıca, Shazam'ın ilk günlerinde, bir müşteri deneyimi olduğumuzu fark ettik, ancak bir yıl içinde nakit oluşturmak için b2b'ye ihtiyacımız olduğunu anladık. Dünyanın dört bir yanındaki mobil sürücüler, Shazam'ı her zaman hayatta tutmaya yardımcı oldu.
Müşteri hayranlığı esastır ve geçmiş bilgilerdir
Unilever ve Worldwide Radio'dan sonra Shazam'a kaydoldum. Kendi nitel araştırma çalışma ekiplerimi hiç yönetmemiştim. Aylık olarak ve bir süre için, haftalık olarak müşterilerimizi inşaatımıza aldık ve onlara bir bira ya da bir bardak kırmızı beyaz bir bardak şarap sağladık ve bundan sonra araştırma çalışması yaptık. Başlangıçta müşteri segmentasyonumuzu geliştirmemize yardımcı oldu. Çok eğlendim, bazı durumlarda zorlu insanlarla uğraştım ve çok şey keşfettim. Zamanla, müşterinin tipik bir fotoğrafını işe sokmak için araştırma çalışmasına çok sayıda iş katılımcısı getirmeye başladık.
Araştırma çalışması ile derinleşmeye devam edin
Müşteriyi birkaç ay boyunca niteliksel olarak araştırmak, çok erken ağır bireylerimizin tipik olandan 20 kat daha fazla yatırım yapan DJ'ler olduğunu görmek için gerekliydi. Her Shazam için 50c veya 50p ödemeye hazırdılar. Sürekli olarak müzisyenin ve melodinin çağrısını anlamak zorunda kaldılar. Bu, DJ yayınında birçok melodi adının eksik olduğu bir kapak CD'si gibi tanıtımlarla sonuçlandı. Eğer anlamak istiyorsan, onları utandırmak zorundaydın. Araştırmayı yaratmamız quant ve qual'ı aldı.
Beğendiğiniz noktaları yapın ve sizi sırıtın
Shazam zordu. Şüphesiz. Bu yüzden sırıtabileceğiniz, ağlayabileceğiniz ve tüketebileceğiniz bir gruba ait olmak çok önemliydi. Günlük gülme yeteneği sizi devam ettirir. Ayrıca, bu sadece bir başlangıç. Bunun dışında gerçek bir sihri vardı. Şazam!